Електромеханичка инсталација и одржување, професионална обука

Во Стручна обука За средно одделение, можно е да пристапите до предметите што ќе ве направат «Техничар во електромеханичка инсталација и одржување на машини и спроведување на водови». А. професија што континуирано бара квалификувани професионалци. За пристап до оваа обука, мора да ги исполните следниве услови:

 • Поседувате Наслов на дипломиран во задолжително средно образование.
 • Стекнале Наслов за технички или помошен техничар
 • Ја поминавте втората година на унифициран и повалентен бакалауреат (БУП).
 • Поседуваат други еквивалентни студии за академски цели.

на материјали специфичните се составени од теоретско-практична содржина, класифицирани во следново модули професионалци:

 • Монтажа и механичко и електрично одржување
 • Техники за автоматско одржување на линиите
 • Електротехника
 • Електрични автоматизми
 • Пневматска и хидраулична автоматизација
 • Елементарни безбедносни стандарди при составување и одржување на опремата и објектите

со материјали Beе бидете обучени за составување и одржување на машини, електромеханичка опрема, електронски системи на машини и индустриска опрема. Исто така, ќе бидете обучени прецизно за да можете да управувате со сопствената компанија, во случај да одлучите да станете независни.

Излез од работа.- Штом ќе завршите со студиите, по 2000 часа час, ќе можете да работите на кое било компанијата од јавна или приватна сфера, која ја извршува својата активност благодарение на употребата на машини и индустриска опрема, на следните позиции или работни места:

 • Механичар за одржување на опрема за машини
 • Електричар за одржување на машинска опрема
 • Одржување на опремата на електромеханичката машина
 • Индустриски монтер
 • Автоматски возач на линија
 • Техничар за автоматско одржување на линијата.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.