Летни курсеви за деца од основно училиште

Летни курсеви за ученици од основно училиште

Кога зборуваме Летни курсеви Нормално, се однесуваме на образование за возрасни, на обука во која можеме да добиеме дипломи според нашето знаење, како што се магистри и постдипломци, курсеви за јазик, итн. Сепак, летни школи Тие се исто така активни за најмалата од куќата, ние се однесуваме на деца помеѓу 6 и 12 години, возрасна група што одговара точно на основното образование.

Едукативните центри се свесни за тежината на одржување на минимална дисциплина на училишните активности дома, кои гарантираат практикување и зајакнување на стекнато знаење Во текот на учебната година, затоа, со некои други игривни активности, малите можат да одржуваат контакт со други деца, да учат, да ревидираат, да вежбаат и да поминат извесно време наутро многу забавно.

Летни курсеви за ученици од основно училиште

Колку траат летните курсеви за деца од основно училиште? Тие се вообичаени организирани во месеците јули и август, со променливо времетраење, што значи дека родителите можат да изберат дали нивните деца ќе се запишат само за два недели, цел месец или за два месеци без прекини. На Летни курсеви Тие се одржуваат наутро, практично продолжувајќи со истиот распоред како и официјалниот курс, приближно од 9:00 до 14:00 часот.

На Летни курсеви Тие се дистрибуираат на часови за ревизија, игри на отворено и активности за обука, како што се едукација по пластика, компјутерски науки или калиграфија.

Дали летните курсеви се бесплатни? Додека тие се организиран од самиот образовен центар каде вашето дете учи на остатокот од годината, овие Летни курсеви Тие имаат дополнителен трошок, што е околу 50 евра неделно, 80 евра за целиот месец и поевтини цени ако се прават за целиот двомесечен период. Секој центар утврдува цена, оние што ви ги дадовме сега се индикативни и реагираат на просек.

Каде и како да го регистрирам моето дете? Треба да проверите во училиштето на вашето дете за можноста за организирање летни курсеви. Во случај вашиот центар да не ги организира, тие ќе ви дадат податоци од друг што ви ја нуди таа можност. Од тоа друго училиште, тие ќе ви ги дадат потребните информации и ќе ја направат регистрацијата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.