Магистер по ортодонција

Ако сте ги завршиле универзитетските студии на гранката Стоматологија или ако сте веќе во последната година од споменатата кариера, веќе знаете дека можете да добиете магистерски студии да се специјализирате во други дисциплини поврзани со вашата идна професија. Таков е случајот со специјалност по ортодонција, предмет за кој предлагаме обука да се спроведува од наставниот центар "Фоменто Професионал" преку кој ќе ја постигнете целта да имате специјализирана, напредна и мултидисциплинарна обука.

El магистерски студии Beе го предава д-р Алфредо Напа Алдабалде по Стоматологија, потпомогната од тим клинички соработници.

Програмата се состои од 7 модули од по 3 дена траење. Наставата ќе биде во теоретска модалитет, плус реализација на практиканти во компании на секторот во близина на домот на студентот, со пациенти и реални случаи.Мигистратурата ќе се одржи во просториите на наставниот центар во Тарагона.

Сите теми за кои ќе се дискутира ќе бидат поддржани од нивната соодветна документација, прикажувајќи повеќе од 130 различни профили на пациенти од различна возраст и стоматолошки статус.

СТРУКТУРИРАЕ НА ДНЕВНИКОТ.

Модул 1.-

 • Цели на третманот
 • Склопување на апаратот

Модул 2.-

 • Цефалограм на рахитис. Дијагноза
 • Порамнет и израмнет. Претходно поставен уред
 • Анализа на долниот лак. Дијагноза.
 • Третмани

Модул 3.-

 • Апарат
 • Дијагноза
 • Третмани
 • Претходно поставени уреди

Модул 4.-

 • Дијагноза
 • Претходно поставен уред
 • Еластична
 • Микроимпланти
 • Третман на преголем залак

Модул 5.-

 • Управување со простори
 • Близнак блок
 • Дентоалвеоларни корекции од класа II
 • Класа II, втора поделба
 • Хируршки решенија од класа II

Модул 6.-

 • Третмани од трета класа
 • Ортодонтски-хируршки третмани

Модул 7.-

 • Ортодонција кај возрасни
 • Загради
 • Лингвална техника
 • Исчистете го усогласувачот
 • Ортопедско-ортодонтски третман

Ако сакате повеќе информации за овој господар: датум на започнување, цени, итн. можете да се консултирате директно со наставниот центар, преку нивниот бесплатен телефон 900 100 990 или преку вашиот е-пошта


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Пола dijo

  Здраво!!! Сакав да ја дознаам цената на мајсторот што ќе го даде д-р Напа и кога и каде е направено. Поздрав !!!