Национални награди за завршен степен во универзитетско образование

Национални награди за завршен степен во универзитетско образование

Во моментов, Национални награди за завршен степен во универзитетско образование наменети за оние студенти кои ги завршиле своите студии што довеле до официјална универзитетска диплома, во шпански центри, во академска 2012-2013 година, како што е наведено во повикот.

Периодот на регистрација е отворен од 17 мај 2016 година и завршува точно на 17 јуни од истата година, па сепак, имате 9 дена да се претставите доколку сакате. Следно, ги сумираме релевантните барања и ви кажуваме со какво доделување ќе бидат доделени избраните.

Барања и повеќе информации

На кратко, овие се барања од кои се бара да учествуваат на овие Национални награди:

 • Завршиле универзитетски студии во учебната 2012-2013 година.
 • Добиле во нивниот академски запис одредена минимална просечна оценка, како што е наведено во повикот.
 • Доставете ја потребната апликација и документација во утврдениот рок (завршува на 17 јуни).
 • Достигнете максимален редослед за бодување, во согласност со критериумите за проценка утврдени во повикот.

Ако сакате да го прочитате повикот повнимателно, еве го линк.

Награди и финансирање

Максималниот број на награди што ќе бидат доделени ќе биде оној наведен подолу (жирито може да прогласи која било од нив неважечки):

 • Филијала на здравствени науки: 8 први награди, 8 втори награди, 8 трети награди.
 • Научна гранка: 9 први награди, 9 втори награди, 9 трети награди.
 • Филијала за уметности и хуманистички науки: 13 први награди, 13 втори награди, 13 трети награди.
 • Филијала на социјални и правни науки: 12 први награди, 12 втори награди, 12 трети награди
 • Филијала за инженерство и архитектура: 15 први награди, 15 втори награди, 15 трети награди.

Како дарување на секој од нив следново:

 • Први награди: 3.300 евра.
 • Втори награди: 2.650 евра.
 • Трети награди: 2.200 евра.

La барање За да аплицирате за овој повик за доделување награди, мора да го пополните формуларот достапен на Интернет преку електронското седиште на Министерство за образование, култура и спорт на адресата https://sede.educacion.gob.es во делот што одговара на „Процедури и услуги“.

Ако одлучите да се претставите, ви посакуваме сета среќа на светот. Не ја пропуштајте оваа можност! Можеби е задоволството што го чекавте ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.