Додипломски и постдипломски студии на Католичкиот универзитет во Валенсија

Универдидад Католица де Валенсија

La Универдидад Католица де Валенсија (UCV), што во моментов има запишано повеќе од 18.000 XNUMX студенти во нивните дипломи и постдипломци, неодамна го отворивте вашиот период за резервирање на место. Освен за диплома по медицина, која следи друг вонреден процес на избор на студент, тие се 26 степени достапни за запишување и 50 диплома за постдипломски студии да се предава во текот на учебната 2016-2017 година. Но, кои се конкретно додипломските и постдипломските студии на Католичкиот универзитет во Валенсија? Доаѓајќи следно, ние ви кажуваме.

Отвори степени за запишување

Ова е Список на дипломи што Католичкиот универзитет во Валенсија ги отвори за резервација:

 • Образование за рано детство
 • Основно образование (лице в лице / далечина)
 • Меѓународно основно
 • Социјално образование
 • Говорна терапија
 • Педагогија
 • Психологија
 • Психологија (далечина)
 • Работна терапија
 • Науки за физичка активност и спорт
 • Физиотерапија
 • Хироподија
 • Филозофија (далечина)
 • историја
 • Социјална работа
 • Биотехнологија
 • наука за морето
 • ветеринар
 • Бизнис администрација и управување (лице-в-лице / далечина)
 • Бизнис администрација и управување (двојазично)
 • Економија (далечинско)
 • Финансиски економски менаџмент (лице в лице / далечина)
 • Мултимедија и дигитални уметности
 • Исхрана и диетика на луѓето
 • Стоматологија
 • Степен по стоматологија
 • Криминологија
 • право
 • Канонско право (диплома)
 • Медицинска сестра

Католички универзитет во Валенсија 2

Постдипломски програми со отворено запишување

Овие се само некои од магистерски студии понудени на Католичкиот универзитет во Валенсија:

 • Магистерски студии по право
 • Магистер по сеопфатна грижа за лица со интелектуална попреченост
 • Магистерски студии по дигитално создавање
 • Магистерски студии по интензивна медицинска нега
 • Магистерски степен во развој и следење на национални и меѓународни клинички испитувања
 • Магистер на универзитет во влошување на кожниот интегритет, чиреви и рани
 • Магистер по бизнис менаџмент во глобално опкружување (МБА)
 • Магистерски студии по меѓународно управување со спортски организации
 • Магистерски степен во насока и управување со образовни центри
 • Магистерски степен во едукација и рехабилитација на зависност однесување
 • Сопствена магистерска диплома по ендодонција и ресторативна стоматологија
 • Сопствен мајстор за управување со царина
 • Магистерски студии по Менаџмент на општински спортови
 • Магистрирал во здравствен менаџмент
 • Магистерски степен во технолошка иновација во образованието
 • Магистерски студии по специјализирана интервенција за логопедска терапија
 • Магистер по политички маркетинг и институционална комуникација
 • Сопствена магистерска диплома по медицина за проценка и попреченост
 • Магистер по детска стоматологија
 • Сопствена магистерска диплома по пародонтологија и осеоинтеграција
 • Магистерски студии по правна психологија
 • Магистерски степен во рехабилитација на невролошки пациент

Ако сакате да знаете кои се другите мајстори што ги учи UCV, како и списокот сопствени дипломи Што има овој универзитет во ова линк ќе ги знаеш.

Католички универзитет во Валенсија 3

Ако сте неодлучни или неодлучни помеѓу неколку шпански универзитети, можеби знаејќи ги овие информации, конечно одлучувате: Според информациите од Министерство за образование, култура и спорт, Католичкиот универзитет во Валенсија глави на „рангирање“ во вработливоста на универзитетите во Валенсија, е втор универзитет на регионално ниво и поставува неколку степени, како што се психологија, морски науки и деловна администрација и управување на првите позиции на рангирањето за вработливост на национално ниво.

El Летен кампус UCV програми широк спектар на обуки за студенти, дипломирани студенти и идни студенти. Нулта курсеви, што ќе се одржат во текот на неделата од 11 до 15 јули, се новина оваа година, така што студентите кои ќе започнат со додипломски студии во учебната 2016-2017 година, можат да го знаат универзитетскиот живот од прва рака и карактеристиките на високото образование, нешто што ќе помогне успешно да се исполнат барањата на избраниот степен. Исто така, преку овие бесплатни курсеви, кои ќе се одржуваат на различни факултети, студентот исто така ќе добие насоки за нивната идна професија.

Резервирајте го вашето место

Ако сакате резервирај место Willе треба да застанете само во една од канцелариите на UCV New Student лоцирана во Валенсија, Годела и / или Алзира. Willе треба да доставите само фотокопија од DNI, да ја пополните регистрацијата и да платите 300 евра што подоцна ќе бидат одземени од регистрацијата.

Ве чека вашиот универзитет!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.