Волонтирање за лето 2016 година

Волонтирање 2

Ако имам трн во умот, тоа е да направам волонтерска програма во странство. Затоа, решив да ја напишам оваа статија за да не ви се случи истото. Ако сте еден солидарна личност, сакате да живеете тотално поинакво лето навикнати сте и го искористувате ова врвно искуство, продолжете да читате, можеби ова ве интересира многу.

Волонтирање во Зелено'ртски Острови

La зелена морска желка Тој е еден од загрозените видови, според списокот објавен од Меѓународната унија за зачувување на природата. Затоа, во Зелено'ртски Острови тие се обидуваат да ја направат целата можна работа за зачувување на овој прекрасен вид. На Проект за биодиверсидада е една од непрофитните организации која соработува во овие задачи за зачувување.

Тие во моментов бараат волонтери од каде било во светот за да им помогнат ова лето (кога се гнездат желките). Од нивната веб-страница охрабруваат секој што сака да додаде работно искуство во областа на зачувување, прави пауза во својата кариера „или едноставно сака да ги помине своите одмори правејќи нешто значајно.

Волонтирање

Волонтерски функции

 • Патролирајте на плажите ноќе да ги одврати ловците.
 • Изведување Работа на терен вклучувајќи обележување и мерење на желки.
 • Поместување и ископ на гнездо.

Вашиот престој би бил во кампови кои се менуваат со периоди за одмор во становите. Би ја вршеле својата работа шест дена во неделата и на слободен ден ќе можете да го истражувате островот, да уживате во спортови на вода или едноставно да се опуштите и да се релаксирате.

Барања

 • Добра физичка форма, Плус ментална енергија да можат да се справат со цела дневна патрола.
 • Имајте најмалку 18 години.
 • Разберете пишан и говорен англиски јазик.
 • Способност да издржат барајќи услови и прилагодете се на соживотот со луѓе од различно потекло и националност.

Организацијата Јас би ги покрил сместувањата и оброците а периодот на пријавување е отворен во текот на целата година.

Дали се осмелувате да го направите ова волонтирање? Овие типови активности се високо ценети кога ја презентирате вашата биографија и се стремите кон одредени видови работни места.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.