Po sikur të sëmurem ditën e provimit?

I semure

Kjo është një situatë mjaft e ndërlikuar. Imagjinoni që jeni përgatitur për javë të tëra për t'u përballur me një provim mjaft të rëndësishëm. Përpara kanë kaluar dhjetëra orë studime nga të cilat keni qenë në gjendje të përfitoni shumë. Por, nga një moment në tjetrin, trupi juaj nuk mund të durojë më dhe ju vendosni i semure. Gjëja më e keqe është se kjo ndodh një ditë më parë. Çfarë duhet të bëni në këto lloj situatash?

Shtë një problem shumë i madh. Para së gjithash, mbani në mend se gjithçka varet nga graviteti. Mund të kemi nga një dhimbje koke e thjeshtë në një kapsllëk që nuk na lejon as të ngrihemi nga shtrati. Nga njëra anë, ne mund të marrim një lloj pilule në mënyrë që të lehtësojmë përkohësisht dhimbjen (dhe të na japim kohë për të bërë provimin) Nga ana tjetër, ne mund të mos jemi në gjendje ta bëjmë atë.

Në rast se mund të merrni një pilulë, gjithçka do të rregullohet. Do të funksionojë dhe ju mund të shkoni në qendrën e studimit aq kohë sa të kurseni ditën. Në rast se nuk është kështu, rekomandimi ynë kryesor është që ju të telefononi institutin dhe të komunikoni se do të jetë e pamundur për ju të shkoni. Do të ishte gjithashtu e përshtatshme, të nesërmen, të paraqisnim një lloj faturë me qëllim që mësuesit t'ju japin provimin më vonë. Kështu që ju nuk do ta humbni atë.

Në çdo rast, kur të shihni se do të bëni një provim të rëndësishëm, më mirë merreni me punë që trupi juaj të jetë në gjendje të përsosur. A) Po nuk do të ketë asnjë të metë minutën e fundit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.