Edicioni XXVIII i kurseve verore të UNED

UNED tashmë ka prezantuar ofertën e saj në lidhje me Edicioni XXVIII i Kurseve Verore, për të mbajtur midis 21 qershorit dhe 23 shtatorit 2017 në lokacione të ndryshme në të gjithë vendin. Nëse jeni të interesuar për këtë lloj sigurisht, këtu ne ju sjellim disa nga më interesantet. Më poshtë po ju lëmë lidhjen ku mund të keni qasje të plotë në këtë informacion dhe në të gjitha kurset në dispozicion.

Disa karakteristika të këtyre kurseve

Këto kurse kanë këto karakteristika:

 • Ata do të merren me të 15 fusha të ndryshme lëndore, kështu që do të keni shumë për të zgjedhur.
 • Ai bashkon kohën e lirë dhe kulturën në vende të ndryshme me interes turistik, kulturor dhe trashëgimi.
 • Shumë nga këto kurse janë përmes videokonferencës dhe përmes internetit, të drejtpërdrejtë dhe të vonuar, kështu që ju keni qasje ku dhe kur mundeni.
 • Të gjithë paraqesin a kampus virtual ku do të gjeni informacione në lidhje me kursin, forume, macet, Etj
 • Këto kurse janë gjithashtu në dispozicion për të burgjet.

Disa nga kurset në dispozicion

Antropologji

 • Seksizmi gjuhësor: pamja apo realiteti?
 • Gjinia dhe barazia.
 • Shfaq, nevojë dhe simbol: ushqimet dhe kulturat në shekullin XNUMX.
 • Migrantët dhe refugjatët: talenti që shtohet.
 • Mbrojtja gjyqësore e klauzolave ​​abuzive.
 • Komunikimi i dhunës, dhuna në komunikim.
 • Shëndeti dhe sëmundja. Kontribute nga antropologjia sociale dhe shkencat shoqërore.
 • Ndërhyrja sociale në kontekstin e burgut.
 • Ushqimi i qëndrueshëm: sfidat në shoqërinë e sotme.
 • Antropologjia në shtëpi. Punë në terren pa ekzotizëm.
 • Peisazhi dhe trashëgimia në malet Iberike. Sfidat për të ardhmen.
 • Besimet, bestytnitë dhe racionaliteti në Spanjë dhe në Amerikën Hispanike nga perspektiva historike dhe antropologjike.
 • Art dhe legjendë në Camino de Santiago mesjetare.
 • Antropologjia e pashpresës: ndikimi i ndryshimit në shoqëritë njerëzore.
 • Mirëqenia psikologjike: dashuri, verë dhe rock and roll.
 • Magji, magji dhe bestytni në histori.

Komunikim

 • Seksizmi gjuhësor: pamja apo realiteti?
 • Politika në epokën dixhitale.
 • Shfaq, nevojë dhe simbol: ushqimet dhe kulturat në shekullin XNUMX.
 • Marketingu dixhital dhe kompanitë 2.0.
 • Komunikimi i dhunës, dhuna në komunikim.
 • Dokumentacioni ligjor: teoria dhe praktika.
 • Markë personale: bëhuni profesionist që bën ndryshimin.
 • Si të identifikoni 'marrëzitë në shkencë'. Hyrje në bazat e njohurive shkencore.
 • Krijimi i ePub-ve interaktive dhe të arritshëm: mini-libra elektronikë modularë.
 • Ndërhyrja sociale në kontekstin e burgut.
 • Shkathtësitë e jetës dhe punësimi i përmirësuar.
 • Zbatimet dhe zhvillimi i inteligjencës emocionale.
 • Nga Servantesi te Chirbes. Dénia dhe letërsia.
 • Inkurajimi i zhvillimit të karrierës suaj profesionale: krijimi i një marke personale.

Arsim

 • Shoqëria dhe kinemaja.
 • Psikologjia dhe edukimi 4.0: edukimi i Gjeneratës Z.
 • Edukimi shkollor, aftësimi profesional dhe punësimi gjatë gjithë jetës. Disa këndvështrime kritike.
 • Ligji Organik i 28 Dhjetorit, mbi Masat Gjithëpërfshirëse të Mbrojtjes kundër Dhunës Gjinore: trembëdhjetë vjet më vonë.
 • Psikologji dhe muzikë.
 • Mates kudo.
 • Psikologjia sportive: fillimi dhe paaftësia.
 • Gjinia dhe barazia.
 • Lumturia dhe mirëqenia emocionale.
 • Strategjitë e të nxënit në arsimin formal dhe joformal.
 • Migrantët dhe refugjatët: talenti që shtohet.
 • Parandalimi i varësive në adoleshencë.
 • Psikologji joshëse.
 • Trajnimi në ndërmarrje, zhvillimi i karrierës dhe teknikat e rekrutimit sot.
 • Sindroma Daun, perspektiva e familjes dhe shkollës.
 • Edukimi sot: probleme dhe propozime (homazhe për profesorin Ramón Pérez Juste).
 • II Kurs rifreskues për mësuesit E-L2 / LE: Mjetet dhe burimet mësimore.
 • Mbikëqyrja dhe inspektimi i qendrave për përmirësimin e praktikës arsimore.
 • Vlerësimi arsimor nën debat. Analiza e rolit të saj arsimor dhe shoqëror.
 • Dhuna familjare dhe gjinore: ndërhyrje multidisiplinare.
 • Komunikimi i dhunës, dhuna në komunikim.
 • Strategjitë për klasën: propozime didaktike për kohë konfliktesh dhe ndryshimesh.
 • Shkaqet dhe pasojat e dhunës në familje: prindërit e dhunuar.
 • Trajnimi si çelësi i futjes.
 • Zhvillimi psikoedukativ i inteligjencës emocionale.
 • Neuroshkenca, psikologjia dhe edukimi i rregullimit emocional.
 • Sistemi ynë arsimor nën debat: paradokse dhe dilema.
 • Krijimi i ePub-ve interaktive dhe të arritshëm: mini-libra elektronikë modularë.
 • Strategjitë për njohuritë gjeohapësinore në arsimin e mesëm.
 • Cilësia e jetës dhe shëndeti mendor. Një perspektivë bio-psiko-sociale.
 • Studimi, puna dhe inovacioni me gjuhë të dyta në ambiente të hapura, të lëvizshme dhe sociale brenda klasës.
 • Emocione pozitive, inteligjencë emocionale dhe stërvitje.
 • Vlerat në identitetin familjar: implikimet në shtëpi dhe në shkollë.
 • Menaxhimi i emocioneve me vëmendje: një rrugë drejt rregullimit emocional adaptiv.
 • Më shumë jetë dhe jetë më të mirë! Le të reflektojmë mbi plakjen.
 • Teknika dhe mjete për futjen e punës në shoqërinë e dijes.
 • Të mësuarit kudo dhe i lëvizshëm.
 • Shkathtësitë e jetës dhe punësimi i përmirësuar.
 • Ekosistemi i sipërmarrjes sociale: iniciativa për të përmirësuar botën.
 • Dhuna, agresiviteti dhe zgjidhja e konflikteve.
 • Astronomia popullore - Sigüenza Starlight.
 • Zbatimet dhe zhvillimi i inteligjencës emocionale.
 • Përtej kufijve të Ligjit kundër dhunës gjinore.
 • Psikopatologjia, vlerësimi dhe ndërhyrja në Çrregullimin e Personalitetit Kufitar.
 • Shkolla e ndërmjetësimit. Kultura e paqes për t'i dhënë fund ngacmimit.
 • Zhvillimi i kapaciteteve intelektuale.
 • Kurs azhurnimi teknologjik dhe metodologjik për mësimin zyrtar dhe joformal të gjuhës së dytë.
 • Ndërmjetësimi në mjedisin shkollor.
 • Inkurajimi i zhvillimit të karrierës suaj profesionale: krijimi i një marke personale.

Këtë verë të vitit 2017, në total ofertat e UNED Kurse 145, të cilat mund të konsultoheni në këtë lidhje. Nëse bëni ndonjë prej tyre ose disa, shijojeni! Alwaysshtë gjithmonë një kohë e mirë për të trajnuar dhe zgjeruar njohuritë tuaja.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.