Almuñecar paraqet planin ALMUFORMA 2011

kundërshtimet2030112010 Programi komunal i trajnimit për punëtorët dhe të papunët ALMUFORMA 2011 sapo është prezantuar, nën parullën "Unë dua të punoj, kam nevojë të mësoj". Ky plan lindi me synimin për të rritur kualifikimin e njerëzve tashmë të punësuar dhe për të siguruar që kompanitë e komunës së Almuñecar të përballen me sfidat që kërkon tregu i punës në vendin tonë sot.

Plani i ri u prezantua nga kryetari i bashkisë së Almuñecar, Juan Carlos Benavidez, nënkryetari i parë i bashkisë së qytetit Granada, Antonio Díaz, dhe këshilltari për Zhvillim dhe Punësim i korporatës në fjalë, Daniel Barbero. Në prezantimin e planit, përmbajtja e programit është treguar, duke dashur kështu të inkurajojë punëkërkuesit në qytet që të regjistrohen për ta.

Të papunët e Almuñecar janë me fat pasi një nga zinxhirët më të mëdhenj të hoteleve në botë ka vendosur të hapet në këtë qytet në bregdetin tropikal në hoteli i parë me 7 yje në vendin tonë. Burimet e këshillit bashkiak inkurajojnë përdorimin e ndërtimit të Bahía Fenicia Resort për të gjeneruar sinergji që lejojnë zhvillimin ekonomik të qytetit, si dhe rajonit të tij.

Ndërtimi pritet të gjenerojë një nivel të lartë punësimi si gjatë ndërtimit të tij, ashtu edhe më vonë me të gjitha shërbimet e gjeneruara përreth Resortit Bahía Fenicia. Vetëm brenda stafit të hotelit pritet të gjenerojë 600 punë të drejtpërdrejta, por për këtë banorët e Almuñecar do të duhet të demonstrojnë se janë mjaft të përgatitur për të punuar në to.

Burimi: Infocostatropik | Foto: uggboy


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.