Vullnetarizmi për verën 2016

Vullnetarizmi 2

Nëse ka një gjemba në mendjen time, është të bëj një program vullnetar jashtë vendit. Prandaj, unë kam vendosur ta shkruaj këtë artikull në mënyrë që të mos ndodhë e njëjta gjë me ju. Nëse jeni një person solidar, ju doni të jetoni një verë krejt tjetër jeni mësuar dhe përfitoni nga kjo përvojë supreme, vazhdoni të lexoni, mbase kjo do t'ju interesojë shumë.

Vullnetarizmi në Cape Verde

La breshkë e gjelbër e detit Isshtë një nga speciet e rrezikuara, sipas listës së botuar nga Bashkimi Ndërkombëtar për Ruajtjen e Natyrës. Prandaj, në Cape Verde ata po përpiqen të bëjnë të gjithë punën e mundshme për të ruajtur këtë specie të bukur. Projekti Biodiversidade është një nga organizatat jofitimprurëse që bashkëpunon në këto detyra ruajtjeje.

Ata aktualisht po kërkojnë vullnetarë nga kudo në botë për t'i ndihmuar ata këtë verë (kjo është kur breshkat fole). Nga faqja e tyre e internetit ata inkurajojnë cilindo që dëshiron të shtojë një përvojë pune në ruajtje, po bën një pushim në karrierën e tij, "ose thjesht dëshiron të kalojë pushimet e tij duke bërë diçka kuptimplote".

Vullnetarizmi

Funksionet vullnetare

 • Patrulloni natën gjatë plazheve për të penguar gjuetarët.
 • kryej Puna në terren përfshirë shënimin dhe matjen e breshkave.
 • Zhvendosja dhe gërmimi i folesë.

Qëndrimi juaj do të ishte në kampe që alternohen me periudhat e pushimit në apartamente. Ju do të kryeni punën tuaj për gjashtë ditë në javë dhe në ditën tuaj të lirë mund të eksploroni ishullin, të shijoni sporte ujore ose thjesht të pushoni dhe të relaksoheni.

Kërkesat

 • Formë e mirë fizike, Plus energji mendore të jesh në gjendje të përballesh me një patrullë të tërë ditore.
 • Kam të paktën 18 vjet.
 • Kuptoni anglishten e shkruar dhe të folur.
 • Aftësia për të përballuar duke kërkuar kushte dhe t'i përshtaten bashkëjetesës me njerëz me origjinë dhe kombësi të ndryshme.

Organizata Unë do të mbuloja akomodimin dhe vaktet tuaja dhe periudha e aplikimit është e hapur gjatë gjithë vitit.

A guxoni ta bëni këtë vullnetarizëm? Këto lloje të aktiviteteve vlerësohen shumë kur prezantoni rezyme tuaj dhe aspironi për lloje të caktuara të vendeve të punës.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.