Bursat e Caja Madrid FP

kalë

desde la Caja Madrid Puna Sociale Thirrja për bursa për studentët e FP sapo është shpallur, disa bursa shumë interesante që lejojnë promovimin e Trajnimit Profesional midis studentëve që synojnë të vazhdojnë studimin dhe në këtë rast dëshirojnë të studiojnë Trajnim Profesional.

Këto bursa emocionuese lejojnë Studentët e FP kanë mundësinë e kryerjes së praktikave jashtë vendit, një përvojë pune që ia vlen shumë dhe që me këto bursa studentët mund të lejojnë që të jenë jashtë vendit për disa muaj gjatë gjithë periudhës së praktikës që studentët e AAP kanë në anusin e dytë.

Ekzistojnë dy opsione në mënyrë që secili student të mund të aplikojë për llojin e bursës që i përshtatet më mirë, opsioni i dytë është një grant prej 500 eurosh në mënyrë që studentët të kenë më shumë burime dhe të kenë probleme me përfundimin e studimeve. Çdo vit këto bursa parashikohen shumë nga të rinjtë që studiojnë FP.

E vërteta është se çdo vit Bursat e Caja Madrid, veçanërisht për studentët e AFP-së që duan të kryejnë praktikë jashtë vendit, në vende të ndryshme ku ofrohet kjo mundësi falë bursave. Ato janë, pra, disa bursa të paktën interesante në mënyrë që të rinjtë të mund të kalojnë disa muaj jashtë duke bërë praktikat e tyre.

Burimi - Madridiario
Foto - Chris Yunker në Flickr
Më shumë informacion - Cádiz shpall një vit më shumë bursat e Portit për lëvizjen e studentëve të turizmit


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.