Si të shkoni në punë në Amazon

si-mund-te-punosh-ne-amazon

Amazon është pa dyshim një nga kompanitë më të rëndësishme në botë. Përmes faqes së saj, miliona njerëz bëjnë blerje të të gjitha llojeve çdo ditë, duke gjeneruar fitime të pakrahasueshme për kompaninë në fjalë. E gjithë kjo nuk do të ishte e mundur pa stafin e shkëlqyeshëm që ka ky gjigant biznesi.

Selia kryesore është në shtetin e Seattle dhe sot personi i cili nuk ka bërë një lloj blerje përmes Amazon është i rrallë. Shumë njerëz mendojnë se është pothuajse e pamundur të jesh pjesë e stafit të madh që përbën një kompani të tillë, Sidoqoftë, Amazon është vazhdimisht në lëvizje dhe përfshin punëtorë të rinj në stafin e saj.

Në artikullin vijues do t'ju tregojmë se si të bëheni pjesë e Amazon dhe cilat kërkesa duhet të plotësohen për të.

Çfarë do të thotë të punosh në Amazon

Kur bëhet fjalë për të analizuar ofertat e ndryshme të punës në Amazon, duhet të theksohet se ka shumë përveç faktit që ato janë shumë të ndryshme. Kjo sepse rrjeti i logjistikës është mjaft i gjerë, gjetja e selive të shpërndara në të gjithë territorin spanjoll.

Në lidhje me pagën e punonjësve, duhet thënë se është ndër më të lartat në sektor. Përveç pagës bazë, punonjësit shpesh marrin shpërblim shtesë që mund të jetë i ngjashëm me një plan pensioni. Përveç kësaj, ndërmarrja bart të gjitha shpenzimet në rast se punëtorët duan të trajnojnë shumë më tepër për tu promovuar brenda fuqisë punëtore.

Gjëja e mirë dhe pozitive për t'u bërë pjesë e kësaj kompanie është fakti se tregtia elektronike vazhdimisht po lulëzon dhe rritet gjithnjë e më shumë çdo ditë. Prandaj, Amazon është një kompani që mbetet e arsyeshme për një kohë dhe për shumë vite. Prandaj, të punosh në këtë kompani është të sigurosh një punë në planin afatmesëm dhe afatgjatë, diçka që është mjaft e rëndësishme në vitet që kemi drejtuar.

pune amazon

Si të shkoj në punë në Amazon?

Nëse jeni të interesuar të bëheni pjesë e kësaj kompanie mamuth, ju duhet të hyni në faqen e tij zyrtare. Aty mund të gjeni oferta për punë dhe vende të lira pune të të gjitha llojeve. Gjëja normale është që kompanitë e jashtme janë përgjegjëse për të bërë zgjedhjen e personelit të ri që do të hyjë në fuqinë punëtore të Amazon. Lidhur me kërkesat e kërkuara janë si më poshtë:

 • Leje e vlefshme pune dhe banoni në vendin ku ofrohet konkursi.
 • Aftësi në gjuhën në fjalë dhe në varësi të vendit ku zhvillohet puna.
 • Disa punë kërkojnë patentë shofer së bashku me zotërimin e një automjeti.
 • Emosha minimale 18 vjeç.
 • Dëshira për të mësuar dhe qëndrim pozitiv.
 • Aftësia për të punuar në lartësi, veçanërisht nëse oferta e punës i referohet aspektit logjistik. Në këto raste kërkohet gjithashtu që personi të jetë në gjendje të trajtojë ngarkesa më të mëdha se 10 kg pa ndonjë problem.
 • Zakonisht kërkohet si një nga kërkesat, që personi nuk ka asnjë problem kur bëhet fjalë për punë natën.

amazonë

Lidhur me shpërblimin ose atë që një punonjës në Amazon akuzon, duhet të tregohet se paga do të ndryshojë në varësi të punës që ka personi. Në rastin e burrave të lindjes, vlerësohet se ata ngarkojnë rreth 1.200 euro në muaj. Në rastin e punës në logjistikë ose në depo, paga arrin në 1.600 euro në muaj. Në këtë mënyrë, paga vjetore e një personi dorëzues në Amazon është 10.000 euro në vit dhe në rastin e një punëtori të magazinës, paga arrin në 20.000 euro në vit.

Në fund të fundit, Amazon është një kompani në rritje të vazhdueshme që krijon shumë vende pune gjatë gjithë vitit. Goesshtë e vetëkuptueshme që ne po përballemi me një nga kompanitë më të rëndësishme në botë. Siç e keni parë, kërkesat për të hyrë në fuqinë punëtore nuk janë shumë kërkuese. Nëse jeni të interesuar, thjesht duhet të futeni në faqen e internetit të Amazon dhe të kërkoni oferta të ndryshme për punë. Nga atje, personi mund të kërkojë nga vendi i punës ose nga pozicioni që ata ofrojnë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.