Deklaratë betimi për kundërshtime: Si ta bëjmë atë

deklarata e betuar

A ju është kërkuar një deklaratë e betuar për të qenë në gjendje t'ju prezantoj para opozitës? Nëse nuk dini si ta bëni, mos u shqetësoni, nuk është e nevojshme të shkoni te një avokat, një noter ose ndonjë regjistrues tjetër publik, pasi mund ta bëni vetë.

Nëse thirrja nuk përfshin një modeli i betimit Në anekset e saj, mjafton që të keni një letër dhe një stilolaps ose një kompjuter dhe printer. Përmes internetit mund të gjeni të ndryshme shabllonet e betimit se do të duhet të plotësoni të gjitha të dhënat tuaja.

Deklarata e betimit është manifestimi verbal ose në këtë rast të shkruar dhe të një natyre personale në të cilën sigurohet vërtetësia e asaj që është manifestuar nën betim para autoriteteve administrative dhe gjyqësore. Deklarimet e betimit Për qëllime praktike, ato ndihmojnë në modernizimin e proceseve administrative, pasi shmang administratën që të kontrollojë vërtetësinë e informacionit të dhënë menjëherë.

Kur bëhet fjalë për të kundërshtuar, betimin na bën të marrim përsipër që informacioni i dhënë në lidhje me studimet ose meritat tona është i vërtetë, ose për të siguruar që ne nuk jemi hequr nga asnjë administratë publike ose jemi në një situatë skualifikimi nga mbajtja e postit publik ose puna në funksionin publik. Më vonë, e njëjta administratë është përgjegjëse për krahasimin e informacionit që kemi dhënë, kështu që më mirë të jetë e vërtetë.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.