Forumet studentore, një ndihmë e rëndësishme

Çfarë bëjmë kur duhet të marrim një vendim të rëndësishëm në jetë? Ndihma dhe udhëzimi i atyre që janë më afër nesh është i rëndësishëm për ne, por nganjëherë këshillat e tyre nuk janë të mjaftueshme. Nëse e gjeni veten në momentin vendimtar të jetës tuaj kur përballeni me selektiviteti dhe e ardhmja juaj karrierën universitarePër shembull, është normale që të jeni të shqetësuar, të dyshimtë dhe pak të çorientuar, nëse do të shpenzoni më shumë se 60.000 euro në një MBA është logjike që dëshironi të dini nëse ata do të jenë të punësuar mirë, etj. Në përgjithësi, përcaktime si kjo nuk bëhen çdo ditë. Çfarë duhet të bëni në këto raste? Interneti është një "litar shpëtimi" i vërtetë për shumë çështje të këtij lloji, pasi gjetja e njerëzve të tjerë në të njëjtën situatë është më e lehtë dhe gjetja e ndihmës së të tjerëve është më e shpejtë dhe e thjeshtë.

L forume studentore Ata janë, sot, një burim i pashtershëm i informacionit thelbësor në shumë raste. Kontrastoni mendimet në lidhje me një akademi mësimdhënieje, kërkoni informacion në lidhje me mundësitë profesionale të një karriere të caktuar, kontrolloni afatet në të cilat mund të aplikoni për një bursë, kërkoni strehim sepse do të studioni jashtë shtëpisë, pyesni për një program Master në një universitet të caktuar, kërkoni këshilla se si të përballeni me selektivitetin, shkëmbeni shënime, sqaroni dyshimet tuaja rreth një programi Erasmus, etj. Ato janë shqetësime të përditshme që zgjidhen nga njerëz që tashmë kanë përvojë dhe që na tregojnë nga dora e parë për ato që duam të dimë.

Një faqe shumë e plotë në të cilën për të gjetur një përgjigje për shumë nga këto pyetje është portali i forumit Universia. Nga ana tjetër, të segmentuar në subjekte më specifike keni, për shembull, portalin selectividad.info, portalin e casimedicos.com për ata që duan të hidhen në këtë garë, ose forum Bota Erasmus, për të sqaruar qartë të gjitha pyetjet në lidhje me këtë program të lëvizshmërisë.


16 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Steyllen dijo

  Forumet e studentëve janë shumë të rëndësishme për tu ndjerë të qëndrueshëm. Ekzistojnë gjithashtu site ndihme për detyrat e shtëpisë dhe për shembull në matematikë sepse shumë studentë kanë probleme me matematikën.

 2.   Lidio Rafael Olazar dijo

  Shumë e rëndësishme të informoheni me azhurnimet e vazhdueshme
  dhe fitoni përvoja nga të tjerët

 3.   Ariel dijo

  Përshëndetje, unë do të vlerësoja që dikush të më kalonte ndonjë tryezë sinoptike me modulimet e ndryshme të sinjalit, gjeta disa por ato janë shumë të paplota, atte. Ariel

 4.   michelteeth dijo

  Pershendetje !!!! Sa i drejtë është ky artikull! Përmes forumeve studentore njoha pak më mirë sektorin të cilit doja t'i përkushtohesha (nuk e kisha shumë të qartë për këtë) dhe midis komenteve dhe komenteve gjeta një shkollë që i përshtatet nevojave të mia për të mësuar shumë rreth studimeve orale dhe dentare protezat dhe odontologjia.

  Gati po përfundoj shumë studime dhe jam shumë e lumtur. Kështu që unë këshilloj cilindo që dëshiron të ndjekë një të ardhme profesionale të informojë vetveten dhe të përdorë forume se atje ka edhe informacion të dobishëm, edhe nëse nuk duket si i tillë.

  Përshëndetje!

 5.   Jose Luis dijo

  Mirëmëngjesi të gjithëve,
  Emri im është José Luis dhe unë jam një Master Menaxher i personalizuar në Grupin CTO.
  Unë mund t'ju ofroj këshilla të personalizuara për këtë master dhe gjithashtu ju informoj se keni në dispozicion shumë punëtori për çështjet aktuale që Grupo CTO ofron plotësisht falas.
  Unë tregoj se ka mënyra të shumëfishta dhe të larmishme të financimit dhe / ose bursave, të cilat ne mund t'i studiojmë pa ndonjë detyrim.

  Ndër karakteristikat e Masterit tonë ne nxjerrim në pah:

  • Shkolla e Ekselencës së Biznesit CTO
  Diplomë vetanake nga UCAM (Universiteti Katolik i Murcia).
  • Platformë në internet me qasje në klasat e videos, vetëvlerësime, raste praktike, dokumentacion ...
  • Takime kryesore me folës ekspertë për temat
  • Modalitetet në distancë dhe ballë për ballë (vetëm në Madrid)
  • Material edukativ i redaktuar

  Mjeshtrat e ndryshëm që ne ofrojmë dhe që mendoj se mund t'u përshtaten atyre janë:

  • Menaxhimi strategjik i marketingut ndërkombëtar
  • Menaxhimi Ndërkombëtar i Zinxhirit të Furnizimit.
  • Menaxhimi Financiar.
  • Menaxhimi dhe Planifikimi i Qendrave dhe Shërbimeve Shëndetësore.
  • Drejtoria e Tregtisë Ndërkombëtare.
  • Drejtoria në Taksat Ndërkombëtare.
  • Këshilla mbi taksat dhe taksat.
  • Arbitrazhi ndërkombëtar.
  • Menaxhimi i biznesit me pakicë.
  • Drejtoria e Teknologjive të Informacionit.
  • Menaxhimi nga Procesi.

  Fillimi i Masterit për edicionin tjetër është planifikuar, në modalitetin Online, gjysmë diferencial dhe ballë për ballë për 16 Tetor.

  Ne e vlerësojmë vëmendjen tuaj, unë qëndroj në dispozicionin tuaj për t'iu përgjigjur çdo pyetjeje.
  E hënë deri të premten në telefon. 619527637 ose me email joseluis.bustillo@grupocto.com.

 6.   laura dijo

  Unë jam duke kërkuar për dikë që mund të më ndihmojë të shkruaj projektin tim të gradës përfundimtare mbi temën e ndikimit të inteligjencës emocionale në rezultatet e negociatave posaçërisht në menaxherët e marketingut.

 7.   Veronica Garcia dijo

  Përshëndetje Laura! Unë dua të ndaj informacionin me ju.
  Kohët e fundit kam mbrojtur diplomën. Unë kam një profesion të avokatit. Sinqerisht e vlerësova forcën time dhe kuptova që nuk mund ta përballoj vetë.
  Më pëlqente fakti që kishte monitorim të vazhdueshëm të procesit. Ne kishim një kontratë zyrtare, e cila është e rëndësishme!
  Faleminderit për përpikmërinë, cilësinë dhe shërbimin shumë të rehatshëm!

 8.   Smerald dijo

  Mirëmëngjes, duke iu përgjigjur vajzës «Laura» e cila ka lënë një koment në lidhje me TFG, unë i them asaj se kam kontaktuar disa faqe dhe ato më kanë bërë të dukem mirë.
  Në fakt, unë kam bërë një postim në lidhje me kërkimin tim.
  E lë këtu të ndaj përvojën time.

  goo.gl/w6XQRM

  Përshëndetje!

 9.   Tania dijo

  Pershendetje! Unë jam Tania. Më parë, unë e urreja studimin dhe doja të hiqja dorë nga studimet pasi që shkolla e mesme nuk ishte gjëja më motivuese në botë dhe as unë nuk dija të studioja. Nuk e di nëse dikush nga ju ndodh që duhet të përsërisë informacionin shumë herë për të shkuar më pas në provim dhe ta vjellë që të kalojë për të mos mësuar, pashë që duhej të kaloja shumë kohë por ishte e padobishme dhe kjo e demotivuar mua shume

  Në atë moment zbulova një kurs mbi metodat e studimit të personalizuar që ndryshoi mënyrën time të studimit dhe me të cilin arrita të shkurtoj gjysmën e kohës së studimit dhe ngrita notat në 7, 8 dhe 9, duke kursyer kohë në studimin tim! Tani unë jam tutor i teknikave sepse falë kësaj unë isha në gjendje të merrja rezultatet që dëshiroja! Shtë një kohë e vështirë për studentët dhe mund të jetë një mënyrë për të përfituar nga koha dhe për të qëndruar të motivuar pasi ne po bëjmë gjithçka në internet! Unë e lë numrin tim të më kontaktojë nëse doni më shumë informacion: 656301383. Faleminderit!

 10.   Fillimi dijo

  Pershendetje! A do të dëshironit të studionit një diplomë universiteti në Mbretërinë e Bashkuar pa pasur nevojë të kaloni përzgjedhjen?
  Zbuloni në lidhje me avantazhet dhe lehtësitë e ofruara nga MB në info@beginuk.co.uk

 11.   Jose HUMBERTO NIMA dijo

  Kopsht zoologjik i klasave prezenciale / virtuale / FACEBOOK / WHATSAPP 997182549
  A doni të filloni nga e para ose të përforconi kurset tuaja universitare ose pasuniversitare?
  A doni të kaloni provimet tuaja të pjesshme, përfundimtare, BICA, TRICA?
  Ju jeni student i UNIVERSIDAD CONTINENTAL / USIL, CPEL-USIL, UPC, EPE-UPC, URP, EPEL-URP,
  SEDE-UCV, ULima, ESAN, UPN, UIGV, PUCP, USMP, UAP, IDAT, ISIL, CEPEBAN,
  IFB, CIBERTEC, IPAE, MBA EKZEKUTIVE, CENTRUM, DIPLOMATET NDATIONRKOMBTARE
  NGA ESAN, apo nga një shkollë apo institucion në Lima?
  Dëshironi KLASA PRIVAT 100% të personalizuara?
  Ju po kërkoni të azhurnoheni në profesionin tuaj për të punuar në kryesore dhe
  Organizatat Publike, Korporatat, Minierat, Industritë dhe
  Korporata?
  Mos ndaloni së lexuari këtë njoftim me siguri se është në interesin tuaj !!!
  ne kujdesemi për sigurimin e orëve
  I ZBATUAR N TO NIVELIN MEST T LART për Studentët, maturantët e Shkollave të Mesme,
  Profesionistë, Sipërmarrës dhe Studentë të KONTABILITETIT,
  ADMINISTRIMI, BIZNESI NDATIONRKOMBTAR, FINANCAT DHE NGJASHME në para
  diploma universitare, pasuniversitare dhe master. Mbështetje u jepet gjithashtu studentëve nga
  shkolla të ndryshme në Lima PROGRAMI NDATIONRKOMBALTAR I BACCALAUREATE
  K COSHILLIMI I UNIVERSITETIT
  në kurset e: Matematika Themelore
  Matematikë financiare, Statistikë
  për biznesin, statistikat përshkruese, statistikat përfundimtare,
  Matematikë për Biznes, Financë e Zbatuar, Vlerësim i
  Projektet e Investimeve, Excel Financiar, për studentët e universitetit nga
  universitare dhe pasuniversitare.
  Mos rrezikoni investimin tuaj me studentë ... besoni profesionistëve !!!
  Mbështetje virtuale për detyrat dhe / ose provimet u jepet gjithashtu nxënësve të shkollës dhe studentëve të kolegjit.
  ***** JEMI SPECIALISTT CEPEL-USIL DHE EPE-UPC ***
  këshilla për APLIKANTT PSIKOTEKNIK / PSIKOMETRIK / SUNAT / SUNAFIL / ASNIMIMI PNP
  Oraret kur zgjedhin raportet WHATSAPP 997182549 / WHATSAPP 934633005 / ZYRA 01-7255620
  PROF ING JOSE.

 12.   Prof Jose Nima dijo

  PROFESOR-Inxhinier me më shumë se 20 vjet përvojë ju këshillon dhe ju forcon në kurset e cikleve të para të universitetit
  KURSET Q TO NDODHEN
  MATA THEMELORE / Llogaritja / STATISTIKA / FIZIKA / KIMIA N ALL T ALL GJITHA NIVELIN
  RAPORTET
  RPC DHE WHATSAPP 997182549
  ZYRA 01-7255620
  PROFESIONI JOSE

 13.   John Vera dijo

  Mirëmëngjesi për të gjithë profesionistët e ardhshëm!
  Emri im është Juan dhe unë përfaqësoj një kompani që është e përkushtuar për të marrë me qira dhoma për ditë ose muaj, ne kemi më shumë se 60 dhoma në kryeqytetin e Madridit, shumica e tyre në zonën e Puente de Vallecas, Nueva Numancia, Portazgo, Rivas Vaciamadrid , Santa Eugenia, etj. të gjitha shtëpitë shumë afër metrosë.
  Tani për tani ne jemi 100% të përkushtuar në një projekt edhe më ambicioz, thjesht për të ofruar një zgjidhje strehimi për sektorët studentorë dhe universitarë, një hapësirë ​​e krijuar vetëm dhe ekskluzivisht për ju, 14 dhoma në 370m2 në një kat të parë me një hyrje të pavarur, me një vendndodhje e pamposhtur, Ajo është e vendosur në Avda. Albufera, një nga arteriet kryesore të Madridit që është vazhdimi natyror i Avda Ciudad de Barcelona që të çon direkt në Atocha, me linjën 1 të metrosë vetëm një hap larg (L1). Hapësira do të ketë 7 banjo të plota me cilësi të lartë, një hapësirë ​​funksionale 30m2 me bashkëpunim, një kuzhinë me frigorifer të pavarur për secilin nga banorët e dhomave, mobilje ose qilar, kondicioner në secilën dhomë, ngrohje, tavolina, antenë TV, shërbim lavanderi, pastrim dhe shpenzime të përfshira, wifi me 600Mgs, ..
  Qëllimi ynë, për të ofruar këtë hapësirë ​​për studentët, me çmime të drejta dhe konkurruese, duke mësuar nga sugjerimet tuaja, unë do të doja t'u dërgoja atyre fotot e projektit që do të përfundojë në mes të gushtit për këdo që mund të jetë i interesuar, ju mund të kontaktoni mua në këtë telefon 645 428 084 ose duke i shkruar info@minuevohogar.es. Faleminderit të gjithëve paraprakisht dhe fat të mbarë! Juan Vera

 14.   Santos dijo

  Unë thjesht dua të ndaj përvojën time me të gjithë. Kam dëgjuar për këtë kartë ATM bosh për një kohë dhe nuk kam paguar asnjë interes për të për shkak të dyshimeve të mia. Derisa një ditë zbulova një lloj hakimi të quajtur (shërbimi i parave të gatshme). shumë të mirë në atë që bëjnë ata. Duke u rikthyer në temë, i pyeta për kartën bosh të ATM-së. Nëse funksionon apo edhe ekziston. Ata më thanë po dhe se është një kartë e programuar në mënyrë që paratë të tërhiqen rastësisht pa e vërejtur askush dhe të përdoren gjithashtu për blerje falas të çdo lloji. Kjo ishte tronditëse dhe unë ende kisha dyshimet e mia. Kështu që unë i dhashë vetes një shans, porosita kartën dhe pranova termat dhe kushtet e saj. Duke shpresuar dhe duke u lutur nuk ishte një mashtrim. Një javë më vonë mora kartën time dhe provova ATM-në më të afërt për mua, funksionoi si magji. Unë kam qenë në gjendje të tërheq deri në 1,500 $. Kjo ishte mahnitëse dhe dita më e lumtur e jetës sime. Deri më tani kam qenë në gjendje të tërheq deri në $ 72,000 pa stresin e kapjes. Nuk e di pse po e postoj këtë këtu, më dha një ndjenjë se kjo mund të ndihmojë ata prej nesh që kanë nevojë për stabilitet financiar. ATM bosh ka ndryshuar vërtet jetën time. Nëse dëshironi t'i kontaktoni përmes Worldmillionairescashserivces@gmail.com

 15.   DAIVA dijo

  Përshëndetje, jam duke studiuar master në auditimin e cilësisë së ushqimit, kam nevojë për ndihmë për të bërë ushtrime dhe ...
  falënderim

 16.   ena dijo

  KËSHILLA: 800 VJETËT E HISTORISË QË KA USAL ËSHTË PLEHURI, NUK MOHOJ SE KA KA TË RËNDËSISHME, POR NUK ËSHTË TË GËZUAR QË JENI NJË NGA UNIVERSETET MË TË NJOHURA NË UNIVERSITET TË KEQIT NE SHPËR NUK MË MËSUAN ASGJË, VETËM KLASËN MË KËRKOJNË DHE MËSUESIT JANË NDRYSHME, SI KA MUND TË KA MËSUES QË NUK DITË MENAXHIM PLATFORMËN ONLINE? NË ARTET E BUKURA ËSHTË.NJË. KUSHTRA. TURP. MOS STUDIO KËTU PER KAQ! KA SHUMË SHUMË UNIVERSITETE QË JANË MË TË MIRË NË ARTET E FUNDIT, SERIOSHT, USAL ËSHTË SHUM I KABUR, VENDIMI MË I KEQ I JETËS SIM, STUDIO KËTU.