Hapni linjën e kredisë për huanë e Renta Universidad 2011

Që nga ajo kohë ka kaluar rreth gjysmë dekade Studentë Master dhe PhD mund te marr hua në kushte shumë të favorshme me të cilat duhet të përballoni kostot e juaja stërvitje, e cila siç e dimë mund të jetë vërtet e lartë. Nuk mund të mohohet që situata aktuale ekonomike që po kalon vendi ka çuar në sakrifikimin e një pjese të mirë të buxhetit të alokuar për këtë zë, në fakt, nga 100 milion euro të aplikuara vitin e kaluar ai ka arritur 45 në këtë të ri periudhë, por është e rëndësishme - pa dyshim, pavarësisht nga kufizimet - ta keni këtë ndihmë.

Hapni linjën e kredisë për huanë e Renta Universidad 2011

Çfarë avantazhesh bëjnë këto kredite për trajnimin e të diplomuarve universitarë që duan të kryejnë studime pasuniversitare kundrejt llojeve të tjera të kredive? Për të filluar, nëse kërkohet një hua në ndonjë institucion financiar privat, përveç që është i detyruar të paguajë rimbursimin e shumës së saj nga momenti i nënshkrimit, do të zbatohen interesa mjaft të larta. Kredite e programit të huasë universitare merren përmes Ministri i Arsimit, ata janë - pra - kryeqyteti i shtetit. Ministri zbatohet sot (në thirrjet e mëparshme interesi i aplikuar ishte 0%) një interes fiks prej 5,4%, dhe një periudhë mospagimi (pa shlyerje) është vendosur që mund të arrijë deri në katër vjet dhe një afat të ripagimit (rimbursim) i cili në raste të caktuara mund të arrijë deri në gjashtëmbëdhjetë vjet.

El periudha e aplikimit për këto kredi Ai do të jetë i hapur deri më 30 maj. Përveç të qenit akademik i kualifikuar për të hyrë mësimet pasuniversitare, aplikantët duhet të kenë përfunduar regjistrimin e kurseve jo më pak se 30 kredite ECTS brenda një vendi të integruar në Zona Evropiane e Arsimit të Lartë, Kanada ose Shtetet e Bashkuara, dhe duke mos përfituar nga e njëjta kredi në thirrjet e mëparshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.