Këshilli i Qytetit Albacete financon sipërmarrësit

provimet konkurruese2027072010b

El Këshilli i Qytetit Albacete duket e përkushtuar për krijimin e vendeve të punës dhe kompanive, për të cilat është mbledhur a pishinë të granteve për sipërmarrësit meshkuj dhe femra që duan të fillojnë një biznes. Subvencionet vijnë nga Departamenti i Punësimit i komunës së Albacete.

Puna e këshillit në fjalë nuk ndalet vetëm në subvencionim ekonomik, por gjithashtu jep punë këshilluese gjatë ngritjes së ndërmarrjes. Gjëja e parë që duhet të bëni është të vlerësoni idenë e biznesit, ta planifikoni atë. Më në fund, sipërmarrësi udhëzohet në zbatimin e idesë së biznesit.

Këshilli i Qytetit të Albacete ka vizionin që duhet të krijoni vende pune favorizojnë lindjen e ndërmarrjeve të reja në mënyrë që të krijohet një strukturë prodhuese mjaft e fortë që njerëzit e Albacete të mos duhet të emigrojnë në pjesë të tjera të gjeografisë Spanjolle për të gjetur punë.

Subvencionet e dhëna nga Këshilli i Qytetit Albacete për krijimin e ndërmarrjeve drejtohen nga a regjimi i konkurrencës konkurruese dhe thirren çdo vit. Për më tepër, konkursi mund të thirret vetëm pasi të jetë miratuar buxheti komunal për atë vit.

Kjo masë e fundit është e qartë pasi që nuk duket e pranueshme të thirret një garë subvencioni nëse nuk ka mbështetje të mjaftueshme financiare për të qenë në gjendje të kryejë ato subvencione. Dhurimi ekonomik për këtë vit vlerësohet në 93.000 €.

Burimi: La Cerca | Foto: openkimia


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.