A ka bursa për njerëzit pa studime?

Bursat

Jo e gjithë Spanja ka studime. Arsimi siç e dimë është diçka pak a shumë aktuale. Në fakt, ka ende njerëz, prindërit e të cilëve nuk mund të hynin në klasat e besuara, por u duhej të shkonin drejtpërdrejt në punë. Situata që po përjetohet tani është gjithashtu e komplikuar, gjë që po bën që shumë prej këtyre njerëzve të dëshirojnë rikuperoj kohën e humbur.

Problemet lindin: shumë nuk kanë dinero e nevojshme për të blerë materialet, kështu që ata duhet të përdorin ndihmën shtetërore në mënyrë që të ecin përpara. Pyetja është si vijon: nëse ata nuk kanë studime, a mund të kenë këta njerëz qasje në një lloj burse? Po dhe jo.

Nga njëra anë, ka kurse të organizuara nga zyrat e papunësisë që janë plotësisht falas dhe se në shumicën e rasteve ato ofrojnë materialet që do të përdoren. Sidoqoftë, nëse doni të përdorni arsimin bazë, do të gjeni shumë më tepër probleme. Vetë studentët e moshuar do të jenë përgjegjës për pagimin e shumicës së burimeve. Në rastin e fëmijëve, natyrisht, situata ndryshon.

Në varësi të thirrjes në të cilën ata regjistrohen, mund të ketë becas ose jo. Diçka për të qenë shumë vigjilente, pasi e ardhmja e tyre mund të varet nga fakti që arsimimi u kushton para. Në çdo rast, ju tashmë e dini që ne jemi në favor të investimit të burimeve monetare në arsim. Kështu e ardhmja lehtësohet dhe njerëzit ndihmohen.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Fabian dijo

    Por a ka bursa për njerëz pa studime apo jo?