Kriza detyron të kundërshtojë punonjësit privatë

studim

Punëtori i ndërmarrjes private, i cili për vite me radhë ishte akomoduar në punën e tij, në pagën e tij fikse dhe në pagesat mujore të hipotekës, këstet, etj, është profili i kundërshtarit të ri ...

Ka frikë në shumë kompani, lPunonjësit punojnë shumë, duke u përpjekur të mos jenë një nga punëtorët e treguar me gishtin e pushimit nga puna. Dhe pavarësisht se vendosni të gjithë mishin në skarë, nuk është gjithmonë e mundur të shmangni shkarkimin kaq të neveritshëm.

Dhe është se kriza nuk po u jep të fortë të gjithëve, dhen ndërmarrjet private nuk mund ta durojnë tërheqjen dhe punonjësit, të cilët tashmë shohin mjekrën e rruar të fqinjëve të tyre, po i vendosin të tyret...

Si? Epo, duke u përpjekur për të marrë një pozicion të nëpunësit civil, për çdo rast ... Të ballafaquar me frikën e largimit nga puna, punonjësit, pak a shumë të përhershëm, përpiqen të marrin vende të lira pune nga nëpunësit civilë. Në çfarë kohe jemi ...

Imazhi: urgjent.files.wordpress


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.