Kurs bazë FALAS për automatizimin e zyrës, Komuniteti i Madridit

Kurs bazë për automatizimin e zyrës

Ne e themi atë shumë shpesh, pavarësisht nga fakti se kompjuteri është bërë mjeti më thelbësor për çdo aktivitet në jetën tonë të përditshme: punë, studime, lojëra, të mësuarit, komunikimet, ndërveprimi me njerëz të tjerë, etj. Nuk mund të injorohet që ka shumë njerëz që ende nuk e kanë zbuluar potencialin e plotë të kompjuterit në një mënyrë apo në një tjetër.

Funksioni më i tretur është ai i aplikacione për automatizimin e zyrës, sepse normalisht gjëja e parë që mësohet është metoda e shfletimit të internetit, duke lënë mënjanë mjetet administrative që kursejnë aq shumë punë.

Nëse jetoni në Komuniteti i Madridit ju mund të përfitoni nga Kurs falas bazë për automatizimin e zyrave organizuar nga Centro Grupo Formarse. Sipas kërkesave që kërkohen, nëse jeni një punëtor aktiv, që punoni brenda sektorit të pastrimit (ndërtesa, pastrim rrugësh ose kopshte ...) në Komuniteti i Madridit, nëse jeni i vetëpunësuar duhet të jeni i vetëpunësuar brenda Komuniteti i Madridit dhe nëse jeni i papunë duhet të regjistroheni në një qendër publike punësimi në Komunitet.

Me Kurs bazë për automatizimin e zyrës, prej 46 orësh mësimore, do të jeni në gjendje të familjarizoheni me mjedisin automatizimi i zyrave të kompletit Microsoft Office 2007 dhe do të mësoni të përdorni aplikacionet e tij më të zakonshme, të tilla si: Word, për të shkruar dhe formatuar tekste, Excel, për të trajtuar fletëllogaritëse, Power Point, për të bërë prezantime profesionale të produkteve dhe aktiviteteve, etj. Lindja Kurs bazë për automatizimin e zyrës ka modalitet gjysmë ballë për ballë y kosto falas Meqenëse subvencionohet nga Shërbimi Publik i Punësimit dhe Departamenti i Punësimit i Komunitetit të Madridit dhe do t'ju lejojë të merrni një Diplomë që vërteton njohuritë dhe aftësitë e fituara gjatë saj.

Nëse jeni të interesuar dhe dëshironi më shumë informacion, mund ta kërkoni në Qendrën Mësimore, për këtë mund të telefononi në numrin e telefonit tuaj të informacionit 902 421 431 ose shkruani në adresën e emailit info@formarse.es


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.