Kurse verore për fëmijët e shkollës fillore

Kurse verore për nxënës të shkollës fillore

Kur flasim Kurse verore Normalisht ne i referohemi arsimit për të rritur, për një trajnim në të cilin mund të marrim diploma sipas njohurive tona, të tilla si master dhe pasuniversitarë, kurse të gjuhës, etj. Megjithatë, shkollat ​​verore Ata janë gjithashtu aktive për më të voglin e shtëpisë, ne po u referohemi fëmijëve midis 6 dhe 12 vjeç, grupmosha që korrespondon saktësisht me Arsimin Fillor.

Qendrat arsimore janë të vetëdijshme për vështirësinë e mbajtjes së një disipline minimale të aktiviteteve shkollore në shtëpi që garantojnë praktikimin dhe forcimin e njohuritë e fituara Gjatë vitit shkollor, pra, me disa aktivitete të tjera të gjalla, të vegjlit mund të mbajnë kontakte me fëmijët e tjerë, të mësojnë, të rishikojnë, të ushtrojnë dhe të kalojnë ca kohë në mëngjes shumë argëtues.

Kurse verore për nxënës të shkollës fillore

Sa zgjasin kurset verore për fëmijët e shkollës fillore? Ata normalisht janë të organizuar në muajt korrik dhe gusht, me një kohëzgjatje të ndryshueshme, që do të thotë se prindërit mund të zgjedhin nëse fëmijët e tyre regjistrohen vetëm për dy javë, një muaj të plotë ose për dy muaj pa ndërprerje. Kurse verore Ato mbahen në mëngjes, praktikisht duke vazhduar me të njëjtin orar si kursi zyrtar, afërsisht nga ora 9:00 deri në 14:00 pasdite.

L Kurse verore Ato shpërndahen në klasa rishikimi, lojëra në natyrë dhe aktivitete trajnuese të tilla si edukimi plastik, shkenca kompjuterike ose kaligrafia.

A janë kurset verore falas? Ndërsa ata janë organizuar nga vetë qendra arsimore ku fëmija juaj studion pjesën tjetër të vitit, këto Kurse verore Ato kanë një kosto shtesë, e cila është rreth 50 euro në dy javë, 80 euro për muajin e plotë dhe tarifa më të lira nëse bëhet për të gjithë periudhën dy-mujore. Secila qendër përcakton një çmim, ato që ju kemi dhënë tani janë treguese dhe i përgjigjen një mesatareje.

Ku dhe si mund ta regjistroj fëmijën tim? Ju duhet të kontrolloni me shkollën e fëmijës tuaj në lidhje me mundësinë e organizimit të kurseve verore. Në rast se qendra juaj nuk i organizon ato, ata do t'ju ofrojnë të dhënat e një tjetri që ju ofron atë mundësi. Nga ajo shkollë tjetër ata do t'ju ofrojnë informacionin e nevojshëm dhe do të bëjnë regjistrimin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.