Po, ju mund të studioni në çdo moshë

Studimi

Shumica e studimeve deklarojnë se për studioni drejt duhet ta bëjmë në moshë të hershme. Ndërsa koha kalon, njohuritë janë shumë më të vështira për tu marrë, kështu që do të na kushtojnë më shumë për të arritur objektivat e propozuara. Kjo, sigurisht, nëse i besojmë asaj që thonë profesionistët. Në rast se shikojmë mendimet që ekzistojnë, ne jemi të sigurt që perceptimi juaj do të ndryshojë jashtëzakonisht.

Ne mund t'ju sigurojmë që aftësia për të studiuar nuk duhet të jetë në kundërshtim me moshë. Isshtë e vërtetë që nuk është e njëjta gjë për të marrë një kurs në njëzet sesa në tridhjetë (kryesisht për shkak të detyrimeve që do të kemi) Ne mund të themi se ju mund të studioni në çdo moshë dhe në çdo kohë. A nuk e keni parë sasinë e madhe të shembujve që ekzistojnë?

Duhet t'ju themi vetëm dy rastet: Mësuesit zakonisht ia kushtojnë kohën e tyre të lirë studimit me të cilin mund të riciklojnë njohuritë e tyre dhe të ofrojnë një shërbim më të mirë. Ka disa lëndë që ndryshojnë vazhdimisht, që do të thotë se ato duhet të azhurnohen. Nga ana tjetër, ka raste të personave që i përkasin moshës së tretë, të cilët madje kanë arritur të mbarojnë diploma universitare. Gjëja qesharake është se ata ishin mbi shtatëdhjetë vjeç.

Heqni qafe idenë që studimet janë të afërta ose varen nga mosha e studentëve. Për të studiuar, gjithçka që ju duhet është të keni dëshira për të bërë një përpjekje dhe koha për të ruajtur njohuritë. Çdo gjë tjetër do të vijë e mbështjellë, ndërsa ecim përpara.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.