Paraqiti programet e trajnimit dhe punësimit të Junta de Castilla - La Mancha

La Junta de Castilla - La Mancha do të fillojë gjatë këtij 2011 pothuajse 40 punëtori për punësim që do të trajnojë dhe lejojë që 432 persona të papunë mbi 25 të kenë një kontratë pune. Ky njoftim është bërë në qytetin e Carrión de Calatrava nga Ministrja e Punësimit, Barazisë dhe Rinisë, Paula Fernández.

Këshilltari ka komunikuar se këto projekte trajnimi janë pjesë e 100 trajnime të përzier dhe programe punësimi e cila do të zhvillohet këtë vit dhe e cila, në bashkëpunim me këshillat e qytetit, do të trajnojë më shumë se 1.200 njerëz të papunë në Castilla - La Mancha.

Brenda demarkacionit të Ciudad Real ata do të jenë në gjendje të shkojnë 18 projekte program trajnimi i përzier plus kontratë pune. 236 do të jenë përfitues të këtyre programeve Persona që në të njëjtën kohë që ata të trajnohen të kenë mundësinë e qasjes në një kontratë pune. Përveç kësaj, itineraret e futjes do të personalizohen plotësisht.

Bartësi i punës ka vizituar së fundmi punëtorinë e punësimit "Los Hervideros III" që nga tetori i kaluar ka trajnuar 12 persona të papunë në qytet të cilët më vonë kanë qasje në një kontratë pune të përkohshme. Gjatë vizitës, Fernández inkurajoi studentët që të përfitoni nga kjo përvojë si një mundësi për të përmirësuar kualifikimet tuaja në mënyrë që të jeni në gjendje përsëri hyjnë në tregun e punës apo edhe të krijoni projektin tuaj të biznesit.

Fuente: Financoj | Imazhi: i gabuar


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.