Raportoni një akademi mësimore

Për fat të keq, mashtrim dhe mashtrim ato ndodhin më shpesh sesa e dëshirueshme; mjedisi akademik nuk i shpëton kësaj lëvizjeje të "miqve të të huajit" që lind, natyrisht, nga nevoja për pasurim në kurriz të vullnetit të mirë të të tjerëve. Ka pak raste të studentët se një ditë e mirë ata kanë mbërritur në akademi dhe ata e kanë gjetur derën të mbyllur dhe pa mundësinë e gjetjes së personit përgjegjës ose atyre përgjegjës të cilët me aq dashamirësi i kanë ndjekur ata kur bëjnë regjistrimin ose pranojnë të gjithë shumën e curso paraprakisht

Raportoni një akademi mësimore

Thenshtë atëherë kur neveritja dhe dëshpërimi japin të vetën dhe - zakonisht - injoranca e procedurave precize për ankim, pak dokumentacion që është në dispozicion për të provuar mashtrimin ose vështirësinë në gjetjen e përhershme e bëjnë atë të braktiset dhe makineria e mashtrimit fillon përsëri në një qytet tjetër përpara kaq shumë të tjerëve studentët të sigurt dhe të ngazëllyer.

Si të veprohet në këto raste ?. Ekspertët në këto lloj procesesh gjyqësore nga Organizata e Konsumatorit rekomandoni mbledhjen e të gjithë dokumentacionit që keni në këtë drejtim: faturat, para-marrëveshjet, dërgesat në llogari, faturat, kontratat ose ndonjë lloj tjetër dokumenti në të cilin një angazhim me shkrim, nga ana e qendrës mësimore, për të siguruar një stërvitje dhe ta bëjmë këtë sipas kushteve të parashikuara në kontratë. Mos harroni: pa dokumente nuk ka asnjë provë. Një aspekt tjetër shumë i rëndësishëm është kryerja e a ankesa kolektive, domethënë midis një numri të mirë të nxënësve nga e njëjta shkollë dhe në të njëjtën situatë. Shumë studentë të prekur bashkohen në platforma dhe punësojnë avokatë që trajtojnë të njëjtën çështje për një krahinë të tërë, për shembull. Bashkimi është forcë, por sigurisht që rruga bëhet duke ecur, mos hesht dhe mbro të drejtat e tua.


48 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   PATRICK dijo

  Unë dua të denoncoj këtë akademi klandestine, ata janë mashtrues, ata kurrë nuk japin kurse që premtojnë, nuk janë regjistruar në sunet ose diçka të tillë, është brenda një shkolle, është krejtësisht joformale: preaula21

 2.   gjermanisht dijo

  Qendra e studimit Ciceron nuk u përgjigjet thirrjeve ose nuk dërgon në internet kursin e mirëqenies së kafshëve dhe tte paguar përmes pranimit në cta cte.

  1.    SALOME dijo

   Një mik dhe unë gjithashtu jemi mashtruar nga ESTUDIOS CICERÓN. Ne dëshirojmë të kontaktojmë viktima të tjera për të filluar veprime të përbashkëta dhe të përpiqemi t'i parandalojmë ata që të vazhdojnë të mashtrojnë pa u ndëshkuar.

 3.   Engjëll dijo

  Po akademitë që mashtrojnë mësuesit? Ata ju kërkojnë kualifikimet dhe garancitë më të mira në mënyrë që në fund të përfundojnë duke ju ekspozuar se do të punoni në të zeza. Ata nuk ju bëjnë kontratë dhe nuk duan përkthyes të pavarur. Merre ose lëre! Aq e thjeshtë!
  Kurset verore (të shkurtra dhe intensive) janë më të favorshmet për këtë paligjshmëri. Akademitë e dinë se të vetëpunësuarit ose ata që kanë vetëm kontrata të përkohshme janë në "kohë të vdekur" nga korriku në shtator. Ata e shfrytëzojnë atë dhe u japin shumë pak premtime të besueshme atyre që kanë pak përvojë në këtë sektor.
  Nuk janë pak akademi që rrezikojnë dhe ata përpiqen t'ju tërheqin poshtë në guximin e tyre, duke ju ofruar këto kushte të padenja dhe mashtruese të punës. Akademia Edist në Barcelonë është njëra prej tyre.

 4.   zoti ryan dijo

  Ankesa për vlerësimin praktik të papaguar si vazhdim i teorikut gjatë rrjedhës së trafikut të mallrave rrugor i bërë nga fenxa.

  • Dokumenti që unë kam marrë nuk ka ndonjë vulë ligjore të ndërmarrjes që ka bërë praktikën, përveç kësaj vlerësimi përkatës i pranisë fizike është i gabuar që më shumë se një herë më tregon se ky kurs ka qenë humbje kohe për mua dhe meqenëse ka një letër tjetër që kam nënshkruar çdo ditë që arsyeton edhe një herë se ky vlerësim nuk ka as kokë as bisht, kush e gënjen SHOQ COMPRIN !!!! FENXA !!!! NUK E DI, por ndihem i dëmtuar moralisht sepse nuk kam prekur apo praktikuar asgjë që vlerësohet, e vetmja gjë që kam bërë në këto praktika është të fshij dhe marr kutitë. Kështu që për mua ka qenë një mashtrim që ndihem i mashtruar. Do të doja të mund të kërkoni kamerat që ka regjistrime për të treguar se nuk gënjej dhe nuk fitoj asgjë në këmbim të një diplome!
  • Jo, faleminderit, nuk kam nevojë për një diplomë nga një mashtrim sepse, të them të drejtën, nuk mund të mburrem me fshirjen dhe marr kutitë dhe nuk mund të kërkoj që të kem një diplomë në trafikun e mallrave rrugorë.
  • Ajo që më shqetëson është me lehtësinë që jam larguar nga mjedisi pasi isha i vetmi që ankohesha se nuk bëja praktikat e duhura për teorinë e kursit.
  Ekziston një dokument që thotë se ato janë nënshkrimet që unë nënshkrova çdo ditë kur shkoja në praktikat e supozuara, kështu që unë kërkoj që ky dokument të më dorëzohet me nënshkrimet e mia të frekuentimit të përditshëm të praktikave sa më shpejt që të jetë e mundur pasi fenxa refuzon të japë ata për mua për atë që dyshimi im është se nëse ata fshehin diçka ose kanë manipuluar diçka.

  • Zona e planifikimit dhe organizimit të trafikut - E PANJOHUR N PR PRAKTIK.
  • Fusha e menaxhimit dhe kontrollit të operacioneve të transportit - E PANJOHUR DHE PRAKTIKUAR N IN PRAKTIK
  • Zona e menaxhimit të IT - PERFORMUAR SI V OZHGUES ME NJ W PUNONJS T SHOQRIS W ME KUFIZIME.
  • Zona e menaxhimit ekonomiko-financiar-E panjohur ASNJ NE PRAKTIKUAR OSE DEMONSTRATUAR NGA TUTORI OSE SHOQRIA.
  • Anglishtja në logjistikë dhe aktivitete të transportit ndërkombëtar-TN NJOHUR, AS PRAKTIKOHET N UNSE N AT P PRMBLEDHJEN E KUFIZUARVE APO N THE KOHN E FUQIMIT T THE MAQEDONIS.
  • Integrimi dhe komunikimi në vendin e punës-SI MUND TF NES THET T T TJI TUTOR T OR NUK T G JAP OR APO T G MIRPROJT DHE TI KENI SI NDRKOMBORTTIM P FORR T AND DHE MUNGES PR RESPEKTIM P FORR MUA.

 5.   Eduardo dijo

  Hol German dhe Salome
  Unë gjithashtu isha një viktimë e studimeve scam Ciceron me një kurs TT. Dhe më bënë që të paguaja 500 euro paraprakisht dhe ata më dërguan vetëm një libër që nuk kushton më shumë se 10 euro dhe më kërcënuan, sepse u thashë se nuk ishin seriozë, gjithçka i kam të dokumentuara. Shpresoj të shikoni adresën time të postës elektronike dhe të shihni nëse bëjmë diçka kundër këtyre mashtruesve, të cilët me siguri këtë vit duhet të kenë bërë fatin e tyre me gjithçka që na kanë marrë

 6.   Halim dijo

  Unë jam duke kërkuar për njerëz të tjerë të prekur nga Shkolla e biznesit ESNI ose grupi Educatio Humanum, për të shkëmbyer përvojat tona.

  1.    Ivan dijo

   ESNI ka qenë një mashtrim operativ për një kohë të gjatë, më parë si IdMarkets Global Strategy SL dhe tani si Educatio Humanum SL, si kompani guaskë.
   Pa tutorë, pa staf, ju kurrë nuk do të merrni shërbimin për të cilin keni paguar. Kur pretendoni se ata do t'ju bllokojnë në internet ose me telefon. Fakti është që ju nuk do të keni paratë ose kursin tuaj.
   Ata kanë disa gjykime të favorshme për studentët, të cilave nuk u përgjigjen.
   Gjëja më e mirë është të raportoni sa më shpejt të jetë e mundur për të shmangur shkretëtirën nëpër të cilën do të udhëtoni.

   1.    Bare H dijo

    Pershendetje Ivan

    Unë tashmë kam kontaktuar me Ana Belén Cruz. Do të doja të dija nëse mund të kontaktoja me ju.
    Emaili im është bmorarutz@gmail.com.

    Falënderim

  2.    Ann dijo

   Përshëndetje Halim,

   I ri i prekur. Unë ju lë emailin tim që të mund të më kontaktoni. anacruz8_88@hotmail.com

   1.    Halim dijo

    Pershendetje Ana,
    Unë aktualisht e kam çështjen në OCU, por siç thonë të tjerët në forum, as OCU dhe as unë nuk kemi marrë një përgjigje të qëndrueshme nga ESNI Business School. Ne tashmë po e shqyrtojmë procesin gjyqësor në mënyrë që të ketë të paktën një dënim më të vendosur kundër këtyre mashtruesve.
    Të fala.

    1.    Liliana longo dijo

     Përshëndetje Halim, edhe unë u mashtrua nga këta njerëz. Emaili im është lilianalongog@gmail.com

    2.    maria dijo

     Formaciouniversitaria me qendër në Sevilje, ata më thanë përmes telefonit se kursi ishte i aprovuar dhe me një titull zyrtar dhe nuk është e vërtetë që nuk ma kthejnë për 14 ditët që kanë kaluar, sa keq të mos më informosh për këtë faqe, ata gjithashtu kanë shumë të prekur

 7.   Ivan dijo

  ESNI është një mashtrim me të gjitha shkronjat.
  Nuk ka tutorë ose staf dhe as nuk do t'ju japin shërbimin për të cilin keni paguar. Askush nuk është në zyrat fizike. Ata do t'ju japin kohë të gjatë, nuk do t'ju japin zgjidhje, ju do të kërkoni paratë tuaja dhe do të mbeteni pa kurs. Ata më pas do t'ju injorojnë dhe do t'ju bllokojnë në internet ose përmes telefonit. Ky është mënyra juaj e funksionimit.
  Ka disa të prekur me vendime të favorshme gjyqësore dhe kjo "kompani" nuk paguan.

  1.    Ana Belen Cruz Sanchez dijo

   Pershendetje Ivan,

   Unë jam një person i ri i prekur, mund të më kontaktoni ju lutem?

   Falënderim

 8.   Eduardo dijo

  Akademia TORRE BABEL në Pamplona, ​​e drejtuar nga një person i vetëm, është një mashtrim. Ata ju detyrojnë të paguani një muaj paraprakisht, duke kërkuar një email për t'ju dërguar faturën.

  Problemi është se sapo të jepni 1 ose dy klasa, ata vazhdimisht godasin klasat, pa dërguar një faturë. Nga ana tjetër, akademia është mbyllur, kështu që unë e kuptoj që ata do të kenë mbajtur të gjitha paratë e studentëve.

 9.   Louise481 dijo

  Pershendetje Mirembrema! Unë isha duke kërkuar për një qendër private fp (Campus Training) për të bërë një modul. Fakti ishte që unë u regjistrova falë të gjitha premtimeve të rreme që ata më shitën dhe mbi të gjitha nuk ishin të sakta kur më shpjegonin kontratën pasi që i pyeta nëse kishte bursa dhe ata thanë po (në fund, jo), ata nuk më shpjeguan as të drejtat e mia.Ata nuk më treguan pjesën pas kontratës në të cilën thuhej se pasi të isha regjistruar pas 14 ditësh mund të çabonohesha, ata nuk më mësuan të nënshkruaj atë ose asgjë. As nuk ishte një qendër zyrtare e ministrisë dhe diplomat nuk u miratuan !!! Unë u regjistrova korrikun e kaluar dhe tani më 31 gusht thirra për t'u çregjistruar pasi nuk kam filluar klasat dhe librat që më dërguan nuk i kam përdorur, vetëm disa faqe me 1. Fakti është se ata nuk duan të kthejnë paratë, ndihem i mashtruar dhe do të doja të dija nëse kam të drejtë të ankohem te Konsumi ose t'i raportoj ato. Faleminderit.

  1.    Anxhelos O dijo

   E njëjta gjë më ka ndodhur me Campus Training, ato më japin gjatë dhe pa zgjidhje. A keni qenë në gjendje të zgjidhni diçka?

   1.    kumbo dijo

    Unë u regjistrova në Campus Training dhe, në parim, ata do të rimbursojnë tarifën e regjistrimit dhe unë vetëm duhet ta kthej materialin, po, mësova një mrekulli të asaj periudhe prej 14 ditësh për të hequr dorë duke lexuar gjëra rreth tyre. Po pres të shoh nëse rimbursimi është efektiv.

   2.    kumbo dijo

    Unë, nëse kjo ju ndihmon, unë drejtova tërheqjen me Campus. Në anën e pasme të regjistrimit mund ta shihni dhe nëse e këshilloni në faqen e Trajnimit të Kampusit do t'ju tregojë gjithashtu. Në ato 14 ditë ju mund të ktheni materialin dhe ata do të rimbursojnë tarifën e regjistrimit, ose kështu thonë ata.

    Nëse doni të më thoni diçka, unë do t'ju ofroj emailin tim dhe gjithashtu ju ofroj përvojën time me qendrën:
    juanprados1968@gmail.com

 10.   Ana Belen Cruz Sanchez dijo

  Pershendetje Ivan,

  Unë jam një person i ri i prekur, mund të më kontaktoni ju lutem?

  Falënderim

  1.    Klemencia dijo

   Përshëndetje, shikoni, unë jam scammed nga një akademi dhe unë do të doja të më ndihmoni të shoh se çfarë mund të bëj dhe ku mund të raportoj hirin ..

   1.    Mary dijo

    Përshëndetje, shikoni, unë doja të dija nëse keni qenë në gjendje të zbuloni, diçka në lidhje me atë që të bëni në rastin tim, koha ka kaluar dhe orët që diploma ime kishte nevojë nuk ishin organizuar.

 11.   Halim dijo

  Mirëmëngjesi të gjithëve,
  Unë jam përpjekur t'u përgjigjem njerëzve të prekur nga ESNI përmes kësaj platforme, por nuk e di nëse përgjigja ime ju ka arritur juve.
  Pajtohem me Ivanin në qasjet e tij. Unë jam këshilluar nga OCU, e cila tashmë ka ndërmjetësuar pa rezultat, dhe tani do të duhet të shoh nëse bëj një kërkesë për shumën për koston e kursit të Eksportit në internet ose nëse futem në një proces gjyqësor me një avokat dhe avokat.
  Më vjen keq, Ivan, që nuk keni marrë ende pagesa të shumës që ju korrespondon me fjali. A keni kërkuar ekzekutimin e tij? Them se e keni provuar tashmë.

  Ata më thonë nga OCU se një ankesë / padi në grup mund të bëjë më shumë forcë për të marrë dëmshpërblimin tonë dhe për të parandaluar që këta poshtër të ESNI të përfitojnë nga njerëzit.
  Të paktën provoni.
  Pershendetje Faleminderit,
  B Halim

  1.    Liliana longo dijo

   Përshëndetje të gjithëve, në lidhje me çështjen e ngritjes së padisë në grup, unë jam avokat dhe konsideroj se është mënyra më e përshtatshme, unë tashmë kam kaluar kalvarin e përpjekjes për të marrë paratë prapa dhe kam prova të mjaftueshme për të treguar se ata janë një mashtrim. Nëse ka më shumë njerëz në marrëveshje, ju lutem më kontaktoni në këtë mënyrë ose në emailin tim për të na dhënë këshilla më të mira.

   1.    Bare H dijo

    Përshëndetje Liliana

    Unë do të doja të flisnim më shumë rreth mënyrës së depozitimit të një ankese në grup në ESNI.
    Ju faleminderit.

 12.   karlos i kuq dijo

  Mirëmëngjes, dua të bëj një ankesë në lidhje me Institutin Oxford, i cili është një akademi ku mësohen kurse angleze, si student i kursit anglisht, dua të raportoj se ky institut së pari ofron reklama mashtruese, siç janë udhëtimet në vendet e tjera ose psantias në ambasada Gjëja e dytë është që në nivelin e mesëm dhe të avancuar ata të kenë një filtër me provimet të cilat i përdorin për të gërvishtur studentët në mënyrë që ata të detyrohen të paguajnë përsëri për kursin e nivelit të mesëm dhe të avancuar, mësuesit paguajnë Për këtë mashtrim, ky institut nuk ka etikë profesionale, ajo për të cilën interesohet është të pasurohet në kurriz të prindërve të studentëve dhe atyre që studiojnë, siç është rasti im. ju lutem vizitoni këtë akademi dhe kontrolloni provimet tuaja të vlerësimit, ju jeni një gijotinë për të gërvishtur studentët dhe për t'i bërë ata të paguajnë përsëri, kjo është puna e kësaj akademie. Instituti është i vendosur në Sabana Grande, Bulevard de Sabana Grande, edf. Onivas (150 m. Stacioni Chacaíto)

 13.   Hoze Kastro dijo

  Mirëmëngjes, dua të bëj një ankesë në lidhje me Institutin Oxford, i cili është një akademi ku mësohen kurse angleze, si student i kursit anglisht, dua të raportoj se ky institut së pari ofron reklama mashtruese, siç janë udhëtimet në vendet e tjera ose psantias në ambasada Gjëja e dytë është që në nivelin e mesëm dhe të avancuar ata të kenë një filtër me provimet të cilat i përdorin për të gërvishtur studentët në mënyrë që ata të detyrohen të paguajnë përsëri për kursin e nivelit të mesëm dhe të avancuar, mësuesit paguajnë Për këtë mashtrim, ky institut nuk ka etikë profesionale, ajo për të cilën interesohet është të pasurohet në kurriz të prindërve të studentëve dhe atyre që studiojnë, siç është rasti im. ju lutem vizitoni këtë akademi dhe kontrolloni provimet tuaja të vlerësimit, ju jeni një gijotinë për të gërvishtur studentët dhe për t'i bërë ata të paguajnë përsëri, kjo është puna e kësaj akademie. Instituti është i vendosur në Sabana Grande, Bulevard de Sabana Grande, edf. Onivas (150 m. Stacioni Chacaíto)

 14.   Fernando Torres dijo

  instituti i Oksfordit i vendosur në sabana grande, Bulevard de Sabana Grande, edf. Onivas (150 mts. Stacioni Chacaíto), ka nivelin e kursit të nivelit të avancuar në 700 mijë bs. dhe deri në janar ata do ta rrisin atë mbi 1 milion, kjo situatë na shqetëson neve si student, pasi që instituti ka një filtër të mesëm dhe të avancuar, ideja e tyre është të vendosin provimet konfuze në mënyrë që studentët të gërvishten dhe të mos e kalojnë kursin, dhe Ata janë të detyruar të paguajnë përsëri për kursin, mësuesit janë pjesë e atyre sepse është e përshtatshme për ata të gërvishtin studentët në mënyrë që ata të paguajnë përsëri dhe kështu të rrisin pagën e tyre, është bërë një shfrytëzim për para, në vend të një mësimi të vërtetë në Gjuhe angleze. Ju lutemi autoritetet të bëjnë diçka për të respektuar, mos e lejoni këtë trakalë në këtë institut që gjithashtu ka ulur cilësinë e studimit, duke qenë një nga institutet më të këqija në Karakas. Nëse është e mundur, mbyllni këtë institut dhe këto bagabundo, ajo që ata bëjnë është të grabisin njerëzit që duan të mësojnë anglisht.

 15.   Jezu dijo

  Pershendetje te gjitheve.

  Unë nuk e di nëse ky mesazh do të lexohet nga dikush i prekur nga kompania e transportuesve të PC, ata më mashtruan 1500 euro nga një kurs i subvencionuar nga shteti dhe askush nuk është përgjegjës, nëse kishte dikush që ishte në këtë situatë ju lutem me dergo nje email!
  Ju faleminderit!

 16.   ELENA dijo

  Mirëmëngjes, dua të bëj një ankesë në qendrën e parukerisë Fernando, e vendosur në rrugën Iturribide Kalea 68, 48006 Bilbo, Bizkaia. Rezulton se këta njerëz më kanë mashtruar, duke mos më njoftuar në kohën e regjistrimit se unë duhej të paguaja për kursin e mesëm në parukeri dhe analizë të flokëve deri në muajin korrik, për më tepër ata na detyrojnë të shkojmë atë muaj, duke pretenduar që nëse nuk marrim pjesë, ne grumbullojmë mungesa të cilat duhet të rikuperohen duke shkuar në qendrën e tyre për të vizituar klientët e tyre nga mëngjesi dhe gjatë gjithë ditës, dhe një kërcënim tjetër është se ne nuk mund të ndjekim kursin sepse qeveria Baske vendos disa orë dhe nëse jo ata Ne i përmbahemi, ne nuk diplomojmë, kjo duket si një mashtrim tjetër sepse nëse do të ishte kështu, pjesa tjetër e akademive nuk do të jepnin atë kurs deri në qershor, mendoj, dhe gjëja më e keqe në lidhje me këtë është që ju të gjeni gjatë gjithë kursit, ata nuk kanë dinjitetin t'ju informojnë kur jeni duke bërë regjistrimin dhe nëse jua përmendin atë është shumë delikat pa dhënë shumë detaje dhe më pak për pagesën e atij muaji. Në të gjitha qendrat e trajnimit, qofshin ato publike, private ose të koncertuara, që ofrojnë këtë kurs të shkallës së mesme me një diplomë zyrtare, klasat zgjasin dy vjet dhe zgjasin deri në qershor.

  Unë jam shumë i mërzitur, ndjehem i mashtruar, nuk di si të veproj përballë kësaj padrejtësie, ata më detyruan të paguaja për korrikun për kursin e parë vitin e kaluar, dhe unë e bëra atë për të mos pasur më shumë probleme me këta njerëz, por unë refuzoj të paguaj për këtë kurs të dytë kur të vijë korriku. Për më tepër, unë nuk dua të marr pjesë atë muaj, nuk ka asgjë për të bërë, notat dhe provimet përfundojnë në qershor dhe korrik, ne do të humbasim kohën dhe gjithçka për të marrë para nga ju dhe ç'është më e keqja, vizitoni klientët tuaj që paguajnë për shërbimet tona të parukerisë. Ndihem si një punonjës i papaguar që paguan gjithashtu.

  Dikush mund të më informojë se si të veproj ose ku duhet të shkoj ose thjesht të më informojë nëse jam në gabim.

  Thank you very much!

 17.   Lucia dijo

  Raportoni një akademi trajnimi si ta bëj? Një mashtrim i ekzagjeruar që ju paguani 3500 € ata ju premtojnë shumë gjëra dhe asgjë nuk përputhet me atë që ju ofrohet mësuesve të kualifikuar të laboratorit ... e vetmja gjë që ata bëjnë është të ju lexojnë librin eyc

 18.   Mary dijo

  Përshëndetje Lucia. Jam i interesuar të bëj një diplomë më të lartë në Trajnim, atë të Anatomisë Patologjike, për të cilën ata thonë se është e aprovuar dhe ju japin titullin. Nuk me keshilloni? Janë shumë para dhe nuk mund ta vendos mendjen.

 19.   Lucia dijo

  Përshëndetje, unë jam një student në INSTITUTO NACIONAL CASTELLANO që ndodhet në Cuernavaca Morelos. Ky "institut" është një mashtrim. Shkolla e tij është rosak. Kam mbaruar diplomën dhe ata më dhanë kopjet e letrave të mia dhe ato nuk funksionojnë. Shpresojmë ju mund të na ndihmoni

 20.   pedro dijo

  Mirë, po lexoj temën e komunikuar dhe në kompaninë ku punoj po kalojmë atë problem qendrën e kontabilitetit Venezuelës që ka një seli në qendër dhe një tjetër në Chacaito pronarët e asaj akademie u larguan nga vendi me pak fjalë për Spanjën pronari vdiq ai që e ndoqi gjithashtu vdiq dhe një burrë u la në krye të nën stacionit. drejtori përgjegjës i dy selive këto dy akademi u lanë jashtë ministrisë së arsimit dhe në atë gjysmën e tij ai vazhdon të japë mësim kështu që titujt që dalin nga ato dy shtabi janë të rremë me pak fjalë sepse nëse ai që bën një kurs dhe e përfundon atë dhe ajo që ai dëshiron që brinjët të largohen nga vendi nuk i bën dobi sepse nuk është regjistruar në ministrinë e arsimit më 12 shtator, njeriu përgjegjës, siç thotë në thonjëza, sepse thotë se ai nuk është përgjegjës për atë që ndodh me ato dy akademi, ai ka një takim me punonjësit duke kërkuar dorëheqjen e tij dhe se kompania është e falimentuar, një dorëheqje që mban datën 31 gusht, duke e bërë punëtorin ta nënshkruajë atë dhe që ta lërë atë fiks në një kompani tjetër dhe se ai po krijon dhe se nëse thyen të tashmen që është qendra e kontabilitetit Venezuelës dhe në thonjëza personi përgjegjës i cili është në pozicionin e drejtorit u thotë punëtorëve të tij se ai nuk është përgjegjës për atë që ndodh me qendrën e kontabilitetit vetëm për atë që është duke krijuar që nëse duhet të hyni me qendrën e kontabilitetit duhet t'i kërkoni në Spanjë ku ndodhen pronarët e dy akademive, burri nënshkruan si drejtor cilat janë provat e notës plus kredencialet dhe titujt e të cilave ai lë si një llogaritar teknik do të thotë dhe rrit pagesat mujore të kurseve që vazhdojnë të hapin dy duke qenë se akademia jashtë ministrisë së arsimit pyetja ime është se ku mund të shkojë dikush që ajo akademi siç thotë në thonjëza të jetë aktive pa pronarë sepse nëse bën një dorëheqje me datën 31 gusht 2018 dhe ai nuk i komunikon ato më 12 shtator 2018 dhe kush nuk pranon të denoncojë ata që janë në Spanjë dhe jo atë sepse ai thotë se në thonjëza nuk është përgjegjës për atë që vendos për ta raportuar atë dhe unë e kuptoj që Maduro tha se ishte kompania që pronarët po shpronësonin sepse qendra e kontabilitetit në Venezuelë është ende duke funksionuar dhe se nëse do të ishte nga Ministria e Arsimit në 2011 dhe kështu n dy seli, njëri në Chacaito dhe tjetri në selinë e qendrës sepse ata njerëz vazhdojnë të bëjnë të tyret tani, duke thyer një dhe duke krijuar një të ri brenda asaj akademie

 21.   Gemma Esteban Sanz dijo

  CENTROINNOVA - MASHTRIM I MADH. Nëse keni planifikuar një intervistë që të informoheni për OPOZITIMET në CORREOS. Unë ju këshilloj që pasi të keni dëgjuar ofertën, informohuni saktë në sindikata. Bashkangjit telefonat: UGT: 913962315, CCOO: 913962335, LIBRE: 913962326, CSIF: 913962330 dhe CGT: 913962327.
  SHUM KUJDES, ajo që ata thonë është E FALAS, një mashtrim:
  - Klasa të vogla. Dje kishte më shumë se 36 vetë në klasë
  - Provimi i Zyrës Postare sipas sindikatave nuk pritet të dalë deri në fund të 2019 FILLIMI I 2020.
  - KUJDES NGA KONTRATA QT N SNSHKRONI. Ata ju tregojnë se është një kurs intensiv 4-mujor dhe një klasë virtuale e hapur deri në provim. Në KONTRAT THOT SE KLASA VIRTUALE DO T BE MBYLLET N AT FUND T NJAMEJT (domethënë pas 4 muajsh)
  - CORREOS NUK ANSHT OP KUNDOSZIM, por KONSOLIDIM I VENDEVE. Kjo do të thotë që njerëzit e përkohshëm (rreth 35% e stafit të zyrave postare dhe në Madrid më shumë se 4000 punonjës) kanë një avantazh të qartë mbi ata prej nesh që shfaqen në rrugë. LEXO RREGULLAT SHUM MIR
  - PROGRAMET ME GABIME, zgjidhja e TESTIT me SHUM MAN GABIME, para të cilave, instruktori inkurajon kundërshtarët të kërkojnë zgjidhjen në internet. -> PAGUAN 1235 EURO për të gjetur zgjidhjen tuaj në internet.
  - Në faqe ata ofrojnë ndihmë dhe truke për të zgjidhur PSIKOTEKNIKN. Ora e fundit e klasës ata ju japin një test me përgjigjet që bëni dhe ju e korrigjoni veten, shumica e të pranishmëve ngrihen dhe largohen.
  - E GJITHA KJO, MUND T D SHENOHET, T M BAKENI NJA PADI. INFORMONI SHOQATAT E KONSUMATORVE DHE INFORMONI MBI RRJETET SHOQRORE. ATA NUK DO T RE KTHEJN ME PARA PARA POR SHPRESOJ Q TH ME AKTET E MUA NUK MUND T D MOS SHPENZOJN M SHUM NJERZ.

 22.   Formacion y Estudios dijo

  Faleminderit shumë për informacionin. Në rastin tonë, ne gjithmonë rekomandojmë që uebi të marrë kurse të Kundërshtimeve në Correos. https://oposicionescorreos.info/cursos/ e cila është ajo me rezultatet më të mira, një garanci e plotë dhe një çmim shumë tërheqës.

 23.   Luis dijo

  Shtë një akademi që ka pasur shumë probleme dhe ankesa. Ata madje kanë dalë në programin aktual të komandës si përgjegjës për një mashtrim të madh. Ata duan vetëm paratë, të cilat janë shumë, dhe në fillim kështu që më vonë nuk mund të kërkoni. Ata nuk janë një qendër e miratuar nga Ministria e Arsimit, kështu që ata nuk mund të japin diploma zyrtare. Gjithashtu nuk ka mësues në qendra, çfarë akademie ... Ata janë vetëm tutorë

 24.   antonio dijo

  Akademia më mashtruese deri tani është Masterd (vë bast se është larg ajo me më shumë ankesa)
  Disa vjet më parë nëse do të kërkonit në internet do të mund të shihnit qindra ankesa, por tani është e kundërta. Ata kanë paguar për të eleminuar faqet e internetit ku njerëzit ankohen ose qëndrojnë në vendet e fundit (nuk e di se si bëhet por është bërë), ata gjithashtu kanë krijuar disa nga faqet e tyre të internetit por që duken të jenë të pavarura dhe ku raportohen kundërshtime , atje Ju do të shihni se të gjitha mendimet janë superpozitive ndaj tyre, natyrisht, nuk janë studentët që i shkruajnë ato por Masterd, ju mund të shihni se askush nuk flet për sa kushton kursi sepse Masterd nuk është i interesuar të dijë se sa kushton që prej atëherë shumica nuk do të thërrisnin për informacion.
  Për t'ju dhënë një ide, për një asistent administrativ kushton rreth 2000 euro ose diçka më shumë, që paguhet në fillim dhe nëse më vonë ju duket se kursi është një shaka që do të duhet të raportoni, ata kurrë nuk do t'i kthejnë paratë nëse nuk është për detyrim.
  Një aspekt tjetër është se në opinione, studentët e supozuar flasin gjithmonë për përkushtim dhe personalizim, mirëpo, nëse diçka e karakterizon këtë pseudo-akademi, është e kundërta; pasotizmi total dhe impersonalizimi absolut.
  Unë kam njohur shumë njerëz që kaluan opozitën duke u përgatitur vetë ose në një akademi tjetër, por që u regjistruan në atë akademi dhe, meqenëse akademia ka të dhënat e tyre, ata i përdorin ato në avantazhin e tyre, duke u mburrur me rezultatet që arritën studentët e tyre të mashtruar, e cila Më duket se është kulmi i paturpësisë.
  Bëni shumë kujdes me kërkimin e informacionit; Reklamat e tyre janë të trajnuara në mënyrë të përsosur për të mashtruar, manipuluar, presion, madje edhe për t'ju frikësuar, jini të kujdesshëm.
  Ju jeni të paralajmëruar.

 25.   Yolanda dijo

  Mirëmëngjes, shoh se ka mjaft për mua. Trajnimi Universitar ka qenë i vendosur në Sevilje. Dhe e shihni që ata kanë çmime dhe gjithçka dhe rezulton se kurset nuk kanë vlefshmëri zyrtare, unë jam i trishtuar dhe kurrë nuk do të bëj një kurs ose diçka me askënd, ata më thirrën se ishin nga SEPE, SHPRESOJ DO T NDIHMONI NJERZVE T OTHER TJER Q Y NUK BENI ASNJ CO KURS NGA KUSHT, pyes veten se sa do t'u paguajnë botuesve që u japin hua vetes për të akorduar libra për këta njerëz.

 26.   IVAN RAMIREZ dijo

  HELLO,
  Unë kam qenë një viktimë e lajthitur reklama. ATA M M BN T G JAP PUN WN time me premtimin për të ardhur në Madrid për të marrë trajnim të shkëlqyeshëm në një master të menaxhimit financiar dhe me punë të menjëhershme. MASTERI NUK NOTSHT ZYRTAR, ISSHT I KUFIZUAR T D SHKARKOJ EX USHTRIME Q ON VETM T BE ZGJIDHEN NGA LLOGARSIT SP SHQIPTAR, ME PPRVOJ SP N SP SPANJ, NUK KA INSTRUKTOR VLER ORSI DHE KATEDRATIKE. KJO KURS NUK P USRDORET P TOR T PUNUAR, NJCE herë që u detyrova të paguaj 2000 eurot e para ata kurrë më kanë kontaktuar, unë kam qenë tashmë në Madrid, por pothuajse katër muaj nuk kam një vizë që të jetë në Spanjë. TANI KAM PAGUAR GJITHASHTU 6000 EURO DHE ATA FILLUAR ME DEKANIN E ZGJEDHUR NUK P ANRGJIGJEN. DUHET T BE JENI L SKKURS Q TH TY JU GJEDHIN, VJEDHIN DHE T LE L LEN N IN SPANJ W PA VIZA DHE PA PARA. Unë kam provuar takime me ta përmes njerëzve që më kanë pritur mua dhe dekanit, por të gjithë ata nuk përgjigjen, kjo është si të ishte një organizatë kriminale, të gjithë të mbuluar dhe ata nuk e kujdesin për dëmtimin e tyre. P FORR PJESN time do të vazhdoj të botoj këtë përvojë në rrjetet dhe përhapjen e së vërtetës që më ndodhi.

 27.   Rita Sofia dijo

  Akademia e CEAE më ka mashtruar, ata marrin të dhënat tona nuk e di nga dhe ju hanë kokën në një intervistë dhe sapo të nënshkruani se keni mbaruar 5.000 €, unë ende po luftoj për të marrë paratë e mia përsëri. Nëse dikush tjetër ka ndikuar më kontaktoni rita94arroyo@gmail.com

  Një përshëndetje

 28.   Silvia dijo

  Unë jam duke studiuar një kundërshtim të Postës. Pasi pashë tre akademi, vendosa për njërën. Trajnimi i kampusit. Ata që më shitën më mirë biçikletën.
  Klasa ballë për ballë? Unë po të pres ty
  Agjendat? Plot boshllëqe, mospërputhje, informacione të rreme, të cilat ju theksuat, dhe mbi të gjitha ata u përgjigjën se të gabuarit ishin CORREOS ... (duhet guxim!)
  Udhëzimet? 10 minuta në pritje, 10 min me një vajzë që vjen e shkon dhe që nga zyra postare, vetëm e di që lëshojnë pulla, merr shënime për t'ia kaluar një "mësuesi special" të supozuar që unë ende nuk e kam takuar pas një viti.
  Dhe pika 12 ... në dyert e provimit dhe pa redaktim.
  Uau, ajo që më ka mbetur është të shkoj në konsum dhe të bëj një ankesë. Edhe nëse nuk i marr paratë e mia, ata nuk vazhdojnë të pasurohen me dëshirën për të studiuar dhe për të pasur një të ardhme të të tjerëve.

 29.   Elin dijo

  Kursi CCC është një mashtrim. Ata më thanë që kursi nuk përfundonte dhe tani më kërkojnë të paguaj më shumë për një zgjatje. Në kohën e shitjes ata të bëjnë të buzëqeshësh, dhe vajza që ka marrë pjesë është gjithashtu budallaqe, duke më trajtuar keq. MOS BONI KURSET E KKK -së. JANRE MASHTRUES.

 30.   amanda dijo

  Mirëmëngjesi,
  Doja të mblidhja sa më shumë studentë kundër Akademisë së Big Bang, pasi sipas tyre ata përgatiten për teste falas fp, por programi mësimor është shumë i pakët i cili nuk përfshin përmbajtjen e përshtatshme për këtë lloj testesh, ata kanë shumë gabimet si në Testet ashtu edhe në ushtrimet (edhe ato që unë personalisht kërkova të dërgohen), nuk kanë asnjë kontroll mbi studentin (ju paguani dhe nëse nuk i kërkoni diçka ata ju harrojnë plotësisht). Mora testet falas këtë vit dhe, siç zbulova, ato nuk kishin asnjë lidhje me atë që kishin dhe më thanë. Kam mesazhe nga ata që më thonë se testet ishin më shumë teorike sesa praktike, kur ishte e kundërta. Unë madje ua përmenda mësuesve që më shqyrtuan dhe u mahnitën nga rasti. Kam shumë teste në mesazhe dhe biseda whatsapp. Do të doja të dija nëse dikush po i bashkohet kauzës, pasi unë tashmë kam folur me ta dhe i kam raportuar në OCU dhe ata nuk kanë ndërmend të më kthejnë paratë.

 31.   alexandra dijo

  Përshëndetje, unë jam mashtruar nga akademia japama përmes magjistraturës

 32.   juan miguel lopez jimenez dijo

  Dua të denoncoj akademinë e trajnimit në kampus për programet e vjetruara, vëmendjen e saj të vogël dhe reklamat e saj mashtruese, më kanë mashtruar

 33.   Juan Leiva dijo

  pershendetje dua te denoncoj qendren arsimore Eddis qe ndodhet ne rrugen 47 dhe 7 dhe 8, kam bere nje kurs personal traineri para nje viti, kam paguar tarifat 2800$ ne muaj + provimin 28000$ dhe nuk me kane dhene kurre titullin, thone. mua se është marrë në Nënshkrim