Si të merrni planprogramin e kundërshtimeve

i përkohshëm

Nëse keni vendosur të bëni një provim konkurrues dhe tashmë e dini se çfarë doni të bëni, atëherë tani ka më shumë gjasa që të ndiheni disi të humbur, si i studioni gjithçka që ju kërkojnë? Possibleshtë e mundur që ju tashmë e dini kur janë kundërshtimet, dhe është edhe më shumë se e mundshme që të keni shikuar gjithçka mirë, por që po ju mungon gjëja më e rëndësishme; Agjenda!

Kur thirrja që ju intereson është botuar tashmë, ju duhet të filloni të studioni Dhe shumë seriozisht! Sepse opozitat kanë një shirit shumë të lartë. Mos harroni se një kundërshtim duhet të përgatitet shumë më herët, prandaj ju këshilloj të kryeni një studim të thirrjeve të ndryshme që kanë dalë në muajt e fundit të pozicioneve që ju interesojnë dhe kështu të jeni në gjendje të bëni një hetim të karakteristikave që i kompozojnë ato.

i përkohshëm

 Gjërat që duhet të dini së bashku me axhendën

Së bashku me programin mësimor do të duhet të dini disa gjëra të tjera si p.sh. nëse ka më shumë se një provim dhe çfarë lloji të testeve janë. Përveç kësaj, ju gjithashtu do të duhet të dini:

 • Meritat që do të kërkohej nga ju për vendin e punës (përvojë pune, gjuhë, trajnim, etj.).
 • term nga publikimi i thirrjes në provimin e parë (kështu që ju mund të planifikoni studimin dhe të gjithë agjendën).
 • Kualifikimi i kërkuar (Mund të jetë një gradë bazë ose një gradë më e lartë). Nëse nuk keni kualifikimin e kërkuar, nuk është e nevojshme të kërkoni planprogramin e kundërshtimit sepse nuk do t'ju ndihmojë.

Sapo ta keni këtë të qartë, do t'ju duhet të kërkoni shënimet që i përshtaten agjendës së opozitës, së cilës doni t'i paraqiteni.

Opsionet e kërkimit të temës

Për të kërkuar agjendën e një opozite keni disa mundësi:

 • Blini planprogramet e kundërshtimeve nga lidhja që sapo ju lamë. Ju do t'i gjeni të azhurnuara në telefonatën më të fundit të disponueshme në mënyrë që të keni një shans shumë më të mirë për të kaluar.
 • Përgatitni axhendën tuaj duke kërkuar libra botues të njohur dhe të qenit i vazhdueshëm në studimin tuaj.
 • Shkoni në një akademi në mënyrë që ato t'ju japin planprogramin dhe t'ju ndihmojnë të studioni atë që është me të vërtetë e rëndësishme për ju të studioni.

Me opsionin e parë do të duhet të jeni shumë konstant dhe të paguani për materialin tuaj, në rastin e dytë ata do t'ju ofrojnë agjendën në akademi por ju do të duhet të paguani një tarifë mujore për shërbimet e ofruara nga akademia.

i përkohshëm

Për të studiuar rendin e ditës

Por sapo të vendosni të studioni planprogramin, do të duhet të keni karakteristika shumë të qarta në zakonet tuaja të studimit, sepse jo gjithçka përqendrohet në mbajtjen e planprogramit, keni nevojë për cilësi që ju ndihmojnë të kaloni kundërshtimet si: disiplina, duke ditur se cili është qëllimi dhe lufta juaj për të dhe ju duhet të jeni të organizuar në studimet tuaja.

Për t'iu afruar studimit do të duhet të keni një planifikim i rreptë në studio, me orë shumë specifike studimi dhe pushimi që do të duhet të përmbushni. Ju nuk do të jeni në gjendje të harroni të bëni përmbledhje dhe përmbledhje për t'i rishikuar vazhdimisht ato dhe për të marrë teste dhe provime për të parë nëse po bëni mirë ose nëse duhet të rishikoni.

Si të merrni planprogramin e kundërshtimeve

Pasi të jeni në dijeni të gjithë kësaj, do t'ju duhet të merrni planprogramin e kundërshtimeve, ka disa opsione që mund t'i merrni parasysh për ta marrë atë. Le të shohim disa nga këto opsione në mënyrë që të mund të zgjidhni atë që ju përshtatet më së miri:

 • Kërkoni rendin e ditës njerëzve që ju i njihni të cilët tashmë i kanë dorëzuar ose do ta paraqesin dhe fotokopjojnë atë.
 • Kërkoni materialin e këtyre thirrjeve në libraritë në mënyrë që ata ta sjellin atë në një mënyrë të veçantë për ju në rast se nuk e marrin parasysh. Libraritë ose dyqanet e artikujve shkrimi punojnë me shumë botues dhe mund t'ju ndihmojnë të gjeni materialin e saktë që ju nevojitet.
 • Kini kujdes me materialet që i merrni në internet sepse nuk mund të keni një garanci reale se është agjenda e duhur ose se shtjellimi është i shkëlqyeshëm.
 • En Kundërshtimi. Ju mund të gjeni një udhëzues për të njohur thirrjet për kundërshtimet, ato mund t'ju drejtojnë nëpër kurse, gjithashtu ju këshillojnë qendrat e rekomanduara për t'u përgatitur dhe gjithashtu ju tregojnë gjithashtu për kundërshtimet që mund të përdorni sipas nivelit tuaj të studimeve, Kështu që nuk do të keni asnjë dyshim të njihni kundërshtimet në të cilat mund të përdorni!

A keni aplikuar tashmë në disa provime konkurruese për të punuar në Punësimin Publik? A doni të na tregoni për përvojën tuaj? Si e morët axhendën? Na tregoni gjithçka që ju nevojitet! Dhe nëse keni dyshime, mos hezitoni të lini një koment.


6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Halima dijo

  Përshëndetje, doja të studioja provimin e asistentit administrativ, pasi kam një diplomë më të lartë në administratë dhe financë dhe nuk di si të marr programin mësimor.
  Ju faleminderit.

 2.   Cfaredo dijo

  Urime Halina për kalimin e studimeve. Tani ju vetëm duhet të kuptoni se çfarë lexoni për t'u përgjigjur vetë.

 3.   Gertrude dijo

  Përshëndetje, unë do të doja të hyja në një planprogram të Teknikut Specialist në Dokumentimin e Shëndetit, për kundërshtimet e SAS në Andaluzi

 4.   Fran dijo

  Unë do të doja të hyja në planprogramin specifik të provimeve konkurruese për një shkallë më të lartë në menaxhim dhe shërbime të përbashkëta të Ministrisë së Kulturës, programi 3, i cili korrespondon me të diplomuarit në Shkencat e Informacionit.

  1.    Irene dijo

   Dhe unë Fran, dhe nuk mund të gjej materiale me të cilat mund ta studioj. A do të dinit ndonjë gjë tjetër?

 5.   Salut dijo

  Unë do të doja të dija ku ta gjeja axhendën për konkurset e juniorëve të këshillit të qytetit Hospitalet de Llobregat.
  Shumë falemnderit.