Studimi në UNIR, Universiteti Ndërkombëtar i La Rioja

Studimi në UNIR

Nëse jeni nga ata që sot nuk mund të përballojnë "luksin" e ndjekjes së mësimeve personalisht, qoftë për punë, për t'u kujdesur për fëmijët, etj., studimi në distancë në universitete Online siç është rasti i LINK mund të jetë një avantazh i madh. Mos ngadalësoni njohuritë tuaja! Këtu ne paraqesim ofertën e gradave, master zyrtar, diploma vetanake dhe kurse të tjera që mund të studioni në UNIR.

Të studiosh në UNIR do të thotë:

 • 100% mësimdhënie në internet.
 • klasat 'on-line' Jetojnë.
 • Mësues personal.

Gradë

L Gradë që mund të studioni në UNIR janë:

 • Diplomë në Mësuesin e Edukimit të Fëmijërisë së Hershme.
 • Diplomë në Mësuesin e Arsimit Fillor.

Mjeshtrat zyrtarë

Lista e diploma zyrtare master që mund të gjeni në UNIR janë:

 • Diplomë Master Universitar në Trajnimin e Mësuesve.
 • Master i Universitetit në Neuropsikologji dhe Edukim.
 • Master në Universitetin e Psikopedagogjisë.
 • Diplomë Master në Universitetin e Edukimit Special.
 • Diplomë Master në Universitet në Këndvështrime të Reja të Edukimit të Personalizuar në Shoqërinë Dixhitale.
 • Diplomë Master në Universitetin në Drejtimin Edukues Familjar.
 • Diplomë Master në Universitet në Drejtimin dhe Menaxhimin e Qendrave Arsimore.
 • Diplomë Master në Universitetin në mësimdhënien e Spanjishtes si gjuhë e huaj.
 • Diplomë Master në Universitetin e Edukimit Dygjuhësh.
 • Diplomë Master në Universitetin në Didaktikën e Gjuhës në Fëmijërinë e Hershme dhe Arsimin Fillor.
 • Diplomë Master në Universitetin e Didaktikës së Matematikës në Fëmijërinë e Hershme dhe Arsimin Fillor.
 • Master i Universitetit në Didaktikë të Gjuhës dhe Letërsisë në Arsimin e Mesëm dhe Bacalaureat.

Titujt vetanakë

L tituj vetanakë nga ky universitet Online shëndoshë:

 • Master në Edukim dhe TIK.
 • Ekspert i Universitetit në Inteligjenca të Shumëfishta.
 • Ekspert i Universitetit në aftësitë Psikomotorike dhe Neuromotorike.
 • Ekspert i Universitetit në Mësimin e Fesë Katolike në Foshnjat dhe Fëmijët Fillor (DECA).
 • Ekspert i Universitetit në Metodologjinë CLIL (AICLE).
 • Ekspert i Universitetit në Robotikë dhe shtypje 3D.

Kurse trajnimi dhe kualifikimi gjuhësor

L kurse kualifikimi dhe gjuhë mësuar në UNIR janë si më poshtë:

 • Kurs kualifikimi për mësimdhënien e gjeografisë dhe historisë.
 • Kurs kualifikimi për Mësimin e Historisë së Spanjës.
 • Kurs kualifikimi për Mësimin e Gjuhës dhe Letërsisë.
 • Anglisht A2 (KET).
 • Anglisht B1 (PET).
 • Anglisht B2 (E para).
 • Përfshihet C1 (i avancuar).
 • Frëngjisht B1.

Dhe ju, po e konsideroni UNIR si universitetin tuaj të ardhshëm të mundshëm?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.