UNED hap thirrjen e dytë për regjistrim

UNED hap thirrjen e dytë për regjistrim

Ne e kemi shkruar këtë artikull sepse nuk është shumë e zakonshme që universitetet e gradave dhe masterit ta bëjnë këtë për të hapur një thirrje të dytë për regjistrim, kështu që mund të mos i dini të dhënat. UNED hap thirrjen e dytë për regjistrim, konkretisht kjo periudhë është e hapur nga 1 shkurti deri më 7 mars.

Në varësi të faktit nëse doni të regjistroheni në kurse universitare ose master, duhet të plotësoni një seri kërkesash që do t’i përmbledhim më poshtë.

Ata mund të regjistrohen ...

 • Studentët që dëshirojnë filloni një studim Bachelor ose Master në UNED.
 • Studentët që dëshirojnë vazhdoni studimet, por ata nuk u regjistruan në thirrjen e tetorit ose regjistrimi i tyre u anulua.
 • Studentët që duan zgjeroni regjistrimin tuaj në tetor, për sa kohë që ata ishin regjistruar në këtë për një minimum prej 40 kredish.
 • Studentët që nuk plotësojnë kërkesat e mëparshme, duhet të plotësojnë planin e studimit, përveç Projektit të Shkallës Finale ose Master, dy lëndë semestrale ose një vjetore.

Regjistrimi do të bëhet në mënyrë elektronike, me një emër përdoruesi dhe fjalëkalim nën të cilin do të duhet të regjistroheni më parë. Një rekomandim dhe këshillë mbi baza personale është që ta bëni me një email që e përdorni shpesh sepse është në të cilin do të informoheni për të gjitha hapat pas regjistrimit.

Pagesa e shkollimit

El pagesa e shkollimit në UNED për Thirrje shkurt do te behet në një afat të vetëm (Kur të kryhet në tetor, mund të paguhet deri në 4 këste) dhe mund ta bëni në këto tre mënyra të ndryshme:

 1. Në dritare: Studenti ka 15 ditë kalendarike të llogaritura nga vërtetimi i draftit për ta bërë pagesën efektive.
 2. Me kartë krediti ose debiti: Mund të bëhet në të njëjtën kohë kur mbaroni regjistrimin dhe nëse jo, keni edhe 15 ditë kalendarike për ta bërë atë.
 3. Debiti i drejtpërdrejtë: Studenti duhet të paraqesë porosinë SEPA brenda 15 ditëve kalendarike nga vlefshmëria e draftit. Nëse nuk e bëni në këtë periudhë, do të kuptohet që ju tërhiqni kërkesën tuaj dhe regjistrimi juaj do të anulohet.

Gati për të vazhduar me lëndët tuaja apo për të filluar me to? Nëse është kështu, gëzohuni!


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.