Доверба за спротивставувања: Како да го сториме тоа

заколна декларација

Дали сте побарале А. заколна изјава за да може да ве претстави пред опозициите? Ако не знаете како да го направите тоа, не грижете се, не е потребно да одите кај адвокат, кај нотар или кај кој било друг јавен регистратор, бидејќи тоа можете сами да го направите.

Ако повикот не вклучува а сведоштво модел Во неговите анекси доволно е да имате хартија и пенкало или компјутер и печатач. Преку Интернет можете да најдете разни шаблони за потврда дека ќе треба да ги пополните само вашите податоци.

Заветницата е вербална манифестација или во овој случај напишано и од лична природа во која е обезбедена вистинитоста на она што се манифестирало под заклетва пред административните и судските органи. Доверливост за практични цели, тие помагаат во насочување на административните процеси, бидејќи се избегнува администрацијата веднаш да ја провери вистинитоста на информациите.

Кога станува збор за спротивставување, на писменото нè тера да преземеме дека информациите дадени за нашите студии или заслуги се вистинити или да се осигураме дека не сме биле отстранети од каква било јавна администрација, ниту сме во ситуација на дисквалификација од вршење јавни функции или работа во јавна функција Подоцна, истата администрација е задолжена за спротивставување на информациите што ги дадовме, па затоа е подобро да биде вистина.


Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.