3 мобилни апликации кои ќе ви помогнат во спротивставувањето

3 мобилни апликации кои ќе ви помогнат во спротивставувањето

Постојат многу луѓе кои подготвуваат опозиција во оваа 2016 година и како што сите знаеме, или од прва рака или преку познаник или познаник, подготвување опозиција е како „маратон“ на долги патеки за противниците. Сите ресурси што може да се чува при рака, стануваат мали богатства што ни помагаат да одиме повеќе и подобро подготвени за овие испити.

Ако започнете да ја проучувате вашата опозиција, искористувајќи ги летните одмори, ако сте нови или нови со опозицијата или ако повторувате со искуство, овие 3 мобилни апликации што денес го презентираме многу ќе ви помогне да го подготвите вашето спротивставување заедно со ажурирани наставни планови за студија за опозиција. Многу внимателен кон сите негови карактеристики: можете да ја преземете онаа што одговара најдобро на вашите потреби или да ги преземете сите, да ги испробате и да ја задржите онаа што ви се допаѓа најмногу. Ова е веќе ваша одлука.

Тестови на Адамс

Со оваа мобилна апликација можете да вежбате за испитување на вашето спротивставување во кое било време од вашиот мобилен телефон каде и кога сакате и со најголема удобност. Опозицијата што ве интересира можете да ја изберете од списокот на достапни натпревари подредени по азбучен ред. Тие имаат прилично обемен и комплетен каталог.

Со Adams Tests можете да тренирате во сите следни работи:

 • Опозиции.
 • Курсеви и семинари.
 • Компании
 • Јавни администрации.
 • Социјални агенти.
 • Субјекти за обука.
 • Книги
 • Бесплатни курсеви.

Покрај полагањето тестови што се достапни онолку пати колку што сакате, можете да полагате и лажни испити. Целта на симулациите е сите корисници да го извршат истиот тест и да можат да ја знаат позицијата што ја добиваат во рамките на „рангирање“. Распоредот или не на овие вежби и бројот на нив може да варира од една до друга спротивност.

Ако сакате да дознаете малку повеќе за оваа апликација или едноставно да ја преземете, еве го ова линк што ве пренасочува кон него.

Октопод

Октопод е друга мобилна апликација која ви овозможува удобно да полагате тест за испити од вашиот мобилен телефон.

Има официјални испити за опозиција и тестови за подготовка за: Медицинска сестра и ЕИР, Медицина и МИР, Асистент за медицинска сестра, Компјутерски науки (ТИЦ, Препаратик), Телекомуникации, Асистент на судија, Асистент на библиотека, Административен асистент, Агенти за јавни финансии, Национална полиција, Психологија и ПИР , Аптека и ФИР, Биологија и БИР, Радиофизика, Чистач на келнер (Ј.Екстремадура), Устав и сл.

Некои од неговите карактеристики се:

 • Има тестови од разни видови, групирани во категории за полесно да го најдете она што го барате и со посебен акцент на јавните испити и сертификати.
 • Исто така има и статистички систем за да ја знаете вашата еволуција, и со можност за полагање на лажни испити за да ја проверите вашата позиција во „рангирање“.
 • Е најдете и а систем на достигнувања за стимулирање на вашето учење.

Ако ви се допаѓа што носи, во ова линк Вие директно ќе пристапите до Google Play Store од каде што можете да ја преземете без никаков трошок.

ОпоСапиенс

Во оваа апликација можете да најдете официјални испити, кои се додаваат од година во година, од следниве гранки:

 • Општа државна администрација (Технички, управувачки, административен и помошен во државата).
 • локалната администрација (Секретар, контролор, административен и помошник на градскиот совет).
 • Државни безбедносни сили и тела (Национална полиција, цивилна гарда и локална полиција).
 • Hacienda (Инспектори, агенти за јавни финансии, техничари за финансии).
 • Правда (Правна помош, процедурално процесирање, процедурално управување).
 • Санидад (Административен асистент за здравствени услуги, чувари, медицинска сестра).

Тие ставаат посебен акцент на подготовката на закони и регулативи, кои обично се појавуваат на сите конкурентни испити, а корисникот што ги користи ќе може да ја види нивната еволуција и резултатот добиен на наведените испити.

Ако ви се допаѓа нејзината содржина или сакате да дознаете малку повеќе за тоа, овде можете да го преземете.


Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.