Bursat për studime teknologjike dhe dixhitale të U-tad

Për ata që nuk e dinë I dashur, është e para Qendra Universitare që u shfaq në Spanjë, konkretisht në Madrid, specialiteti i të cilit është industria e përmbajtjes dixhitale. Tani I dashur ka hapur një të re thirrje për bursa për ndryshe tuajin studim të dyja Grado si mjeshtër. Në total ato janë 64 bursa shpërndarë si më poshtë: 9 Bursa të zhvilluara nga U për studentët e Master në Programim dhe Simulim Grafik specifike, 35 bursa për studentët e masterit (i pavarur nga masteri i mëparshëm) dhe 20 bursa për studentët e rinj filloni një nga gradat e tyre.

Në rastin e ndihmës për ata studentë që fillojnë një nga gradat që janë pjesë e ofertës së I dashur, bursa financon gjysmën e shumës totale të kursit gjatë vitit të parë. Ndërsa për ata që studiojnë a Master në U-tad, kemi gjetur veçori të caktuara. Në njërën anë është Master në programimin grafik dhe simulimin, e cila ka 9 bursa posaçërisht vetëm për këtë, i cili supozon se 50% e kostos së masterit. Arsyeja është se një pjesë e financimit vjen nga kompani private të tilla si Next Limit Technologies ose Mirage Technologies që janë të interesuar për studentët për punë të mundshme me një trajnim të tillë. Studentët e pjesëve të tjera të masterit kanë gjithsej 35 bursa nga të cilat 20 prej tyre paguajnë 50% të kostos ndërsa 15 të tjerët paguajnë 30% të kostos së diplomës master.

Për zgjedhjen e atyre me fat Bursa U-Tad Kurrikula akademike e studentit, të ardhurat e familjes, nëse ai vjen nga jashtë për të studiuar dhe ku ndodhet vendbanimi i tij, midis aspekteve të tjera që lidhen me studentin, do të merren parasysh. afati i fundit për të aplikuar për bursa përfundon më 24 shtator me përjashtim të atyre të master në programimin grafik dhe simulimin e cila përfundon më 27 shtator.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.