Kurse verore

Kurse verore

Menjëherë pas përfundimit të vitit aktual 2010/2011, hapen afatet e tjera të regjistrimit dhe regjistrimit, duke iu referuar Kurse verore. Mund të jetë e pakonceptueshme që ju të kushtoni verë për të vazhduar studimin, por duhet ta dini këtë Kurse verore ata ju lënë shumë më tepër kohë të lirë sesa kursi tradicional për të shijuar hobet tuaja: plazh, pishinë, miq ..., pasi ata kanë një orar shumë më pak të ngurtë dhe, nga ana tjetër, bëjnë një kurs veror Kjo nuk do të thotë domosdoshmërisht të jesh i zënë për tre muaj, në disa raste kohëzgjatja e tij nuk i kalon 30 ditët, kështu që ju vazhdoni të keni mundësinë t'u jepni pushimeve kuptimin e pushimit dhe pushimit që meritojnë.

Çfarë do të merrni në një Kursi veror? Referuar studimeve tuaja të larta, në shumë raste këto Kurse Ato ju mundësojnë marrjen e një diplome të kualifikimit universitar, ju mund të merrni një kualifikim plotësues të trajnimit tuaj dhe, pa dyshim, ato do t'ju ofrojnë njohuri të reja në fushën e zgjedhjes suaj.

Tradicionalisht, kurse Më të kërkuarit gjatë verës kanë qenë gjuhët, por situata po merr një kthesë të rëndësishme, dhe tani studentët po zgjedhin lëndë shumë të ndryshme, të lidhura drejtpërdrejt me një ofertë më të madhe në stërvitje.

Nëse jetoni në kryeqytetin e Spanjës, për shembull, Universiteti Complutense i Madridit, ofron një sasi të mirë të Kurse verore, më shumë se 140, nga shumë specialitete të tjera, që synonin studentë dhe të diplomuar të universiteteve midis lëndëve që lidhen me Shkencat Politike, Shkencat Kompjuterike, Mjedisi, Burimet Njerëzore ose Gjuha, ndër të tjera. Ju gjithashtu do të jeni në gjendje të përfitoni nga ndihma dhe subvencionet që do t'ju përjashtojnë, për shembull, nga pagesa e një përqindje të shkollimit ose nga marrja plotësisht e shpenzimeve të qenësishme të akomodimit.

Ata janë, pa dyshim, një mundësi e mirë për të mos hequr dorë nga zakoni i studimit dhe për të vazhduar zgjerimin e njohurive në mënyrë që ato të përdoren në të ardhmen.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.