Teknik në zdrukthtari dhe mobilje, Trajnim Profesional

Teknik zdrukthtari dhe mobiljesh

Procesi i prodhim mobiljesh gjithmonë është punuar me dorë. Sidoqoftë, revolucioni industrial që filloi në shekullin e XNUMX-të solli me vete zbulimin dhe zgjerimin e prodhimit dhe shumë tregti manuale u zhvendosën përfundimisht nga prodhimi masiv.

Edhe pse sharmi dhe vlera e shtuar e prodhimit të një pjese unike të artit ka humbur, prodhimit serial, zbulimi i ri metodat e prodhimit në një shkallë më të gjerë, ajo ka sjellë me vete edhe kërkime për zhvillimin e materialeve të reja që zëvendësojnë burimet e shterueshme të planetit, përveç faktit se janë në gjendje të punësojnë shumë më tepër njerëz të cilët kryejnë punë të përfshira direkt ose indirekt në të gjitha proceset.

Në ditët tona industria e mobiljeve është në rritje të plotë. Ekzistojnë shumë modele biznesi të bazuara në komercializimin e mobiljeve: klasike, moderne, avangardë, vetë-montim, etj ... dhe nuk ka pak popullsi të punësuar plotësisht në këtë industri. Nëse jeni të interesuar të bashkoheni në këtë sektor, pasi keni mbaruar ESO ose tashmë keni një diplomë teknike, ndër të tjera, mund të filloni një cikli i shkallës së mesme në Trajnimin Profesional dhe të përgatiten për të marrë shkallën e Teknik në zdrukthtari dhe mobilje.

Në 2000 orët e tij mësimore do të jeni në gjendje të mësoni rreth proceset e prodhimit të elementeve të mobiljeve dhe zdrukthtari, njohin dhe vënë në praktikë teknikat e përfundimit (lustrim dhe llakim), montimin e mobilje, si dhe përdorimin e makinerive të përfshira në secilën nga fazat.

Ju mundeni ju punësojnë në industrinë e sektorit dhe të veprojë si shef i një morie departamentesh të përfshira në komisionimin, prodhimin, montimi dhe mbarimi i mobiljeve dhe elementeve të zdrukthtarisë. Ju gjithashtu mund të praktikoni si një profesionist i pavarur, duke qenë shefi juaj në një punëtori për prodhimin e elementeve të zdrukthtarisë dhe mobiljeve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Anali Rrethrrotullimi Callejas dijo

  Përshëndetje, mirëmëngjesi, jam i interesuar të studioj, a mund të më tregoni se ku duhet të shkoj

 2.   Yurema Morante Bedoya dijo

  HELO djem nga trajnimi dhe studimet

  YUREMA MORANTE BEDOYA Ju përshëndet JU JAM 30 VJEÇ DHE SHKRUAJ JU NGA PERU, KUMENTOJ SE M AM INTERESON N TR TRAJNIM SI TEKNIK N IN Zdrukthtari dhe Mobilje, P ONR FAQEN TUAJ GJENI ARTIKU TIN ARTIKUT E STUDIMEVE nuk ofrohet, as detajet e aplikimit dhe kostot.

  P FORR ARSYE TU TILL, Unë do të doja të kisha mbështetjen tuaj për udhëzimin e këtij trajnimi profesional, si dhe kurse ose specialitete të orientuara në zonën e projektimit dhe arkitekturës.

  E VLERSOJM G MIRATMBAJT SN MB SSHTETJEN TUAJ DHE PPRGJIGJEN E PROMTUAR.

  NJË PËRQAFIM I MADH.

  YUREMA MORANTE BEDOYA