Qyteti i Kordobës në Montilla do të organizojë një seminar punësimi në 2011

Bashkia e qytetit të Kordobës montilla është gati të fillojë një punëtori për punësim misioni i të cilit, përveç promovimit të trajnimit midis të papunëve, zbukuron ndërtesat dhe zonat e gjelbërta të qytetit. Ishte Nënkryetari i Bashkisë për Zhvillim Ekonomik, Aurora Barbero, i cili shpjegoi se qëllimi i seminarit në fjalë është rritja e punësimit të studentëve.

provimet konkurruese2001122010b

Creative Commons

Punëtoria e Punësimit sponsorizohet nga Shërbimi Andaluzian i Punësimit (SAE) dhe 24 studentë do të marrin pjesë në të, të ndarë në modulet e kopshtarisë, pikturimit dhe pastrimit të ndërtesave. Lidhur me profilin e studentit, ajo që kërkohet është të rinj të papunë të paktën 25 vjeç dhe që i përkasin grupeve me futje të vështirë të punës, të tilla si të papunët afatgjatë, gratë dhe përdoruesit e programit Andalucía Orienta.

Gjatë seminarit, planifikohet të keni një kohëzgjatja prej një vitiPërveç aftësimit të të papunëve, kjo u lejon atyre të fitojnë përvojë profesionale duke kryer detyra në komunë brenda zonave të tyre të kualifikimit, qofshin ato hidraulike, kopshtari apo rehabilitimi i ndërtesave.

Nga komuna e Montilla shpjegohet se kërkesa e programeve tek SAE bëhet duke menduar për vendet e punësimit që ekzistojnë në lokalitet dhe në zonën e saj të ndikimit. Më në fund, ajo që këshilli po përpiqet të bëjë është që studentët, qoftë individualisht ose kolektivisht, gjetën kompanitë e tyre të shërbimit. Sektori i shërbimit është një nga më të kërkuarit në Montilla.

Fuente: Informacione për Andaluzinë | Imazhi: ePsos.D


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.