Bazat nuk specifikojnë gjithçka

Të gjithë e dimë që karakteristikat e secilës kundërshtim reflektohen gjithmonë në bazat përkatëse, të cilat botohen në Gazetën Zyrtare të Shtetit ose Gazetën Zyrtare të Krahinës në përputhje me rrethanat.

Unë e kuptoj se, kur ju kërkoni ndonjë informacion në lidhje me ndonjë kundërshtim të organizmit që e thërret atë, dhe ai ju referon në bazat e tij, të gjitha informacionet e nevojshme shfaqen në to për tu pranuar në listën tuaj të aplikantëve, përbërjen e gjykatës, testet, vlerësimin e meritave, kualifikimin ...Por kjo nuk është kështu!

Në botën e kundërshtimeve ka shumë politikë, dhe Nëse diçka nuk paraqitet e detajuar në baza të përshtatshme, ata do të zgjidhin rastet e regjistrimit si interesat më të mirë, në varësi të disponueshmërisë së praktikantëve që janë në dispozicion.

Një shembull do të ishte rasti i ekzaminimeve konkurruese që kërkojnë një certifikatë zyrtare mjekësore. Bazat përmendin qartë tekstin që duhet të pasqyrohet në certifikatën në fjalë, por ato nuk i referohen faktit që data e lëshimit duhet të jetë pas ditës së botimit të bazave në BOE ose BOP. Pastaj, anëtarët e gjykatës do të heqin njerëzit nga lista duke i përjashtuar ata për "kanë certifikatën zyrtare mjekësore të datuar para publikimit të bazave".

Si gjithmonë, ka gjëra për të kritikuar ...


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   suki dijo

  Detaje kurioze, siç thonë gjithmonë ... për të mos harruar shtypjen e vogël

  Faleminderit dhe ne lexojmë

 2.   gjilpërë dijo

  Epo po Suki, problemi vjen kur informacioni është i paqartë në mënyrë që të mos e vendosësh atë në shkronja të vogla dhe kështu të veprosh siç u përshtatet atyre ... Gjithmonë ka truke me të cilat ata do të na befasojnë. Faleminderit për komentet tuaja