Bashkia e Segovisë fillon një promovim të ri të Programit Faktor E

Tri itinerare të reja trajnimi do të nisë në Segovia brenda Programi i Faktorit E, për të cilën periudha e aplikimit është tashmë e hapur. Tre kurset e trajnimit për punësim janë "Menaxhimi i Magazinës dhe Operacionet e Trajtimit", "Ndihmësi i Larjes dhe Pastrimit të Thatë" dhe "Asistent i shitjeve dhe tregtisë ". Ata që janë të interesuar për t'i marrë, të cilët duhet të provojnë se janë të papunë, e kanë aplikimin të hapur deri të Premten, 18 Mars.

Këto itinerare të reja trajnimi do të zhvillohen së bashku me kurset tashmë të filluara në 2010 dhe që u binden emrave të "Operatorit të pastrimit të varieteteve" dhe "Ndihmës i përgatitjes dhe trajtimit të industrisë së mishit". Të gjitha kurset kanë emëruesin e përbashkët të përqendrimit në sektori i mikpritjes dhe turizmit, një sektor i lulëzuar në zonën e ndikimit të komunës së Segovia.

Brenda planit të ri të trajnimit, vëmendje e veçantë i kushtohet edhe të ashtuquajturës e vështirë për të mbuluar tregti profesionale në të cilën aktualisht ekziston një kërkesë që tregu i punës nuk mund të mbulojë. Brenda këtij qëllimi, rrjedha e "Manaxhimi i magazinës dhe operacionet e trajtimit”Që i drejtohet ekskluzivisht grave, që nënkupton zbritjen e grave në zonat e rezervuara tradicionalisht deri më tani për burrat.

El Programi Factor E është një klasik brenda qytetit, duke qenë një program që është konsoliduar tashmë në Segovia. Ky plan menaxhohet nga Qendrat e Nismave dhe Kompanive të Punësimit në Segovia që varen organikisht nga Departamenti i Punësimit, Zhvillimit dhe Teknologjisë.

Burimi: Segovia Audaz | Imazhi: ndalja e veglave


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.