Karrierat aktuale të Shkencave Shëndetësore

karriera-e-shkencave shëndetësore

Në artikullin e sotëm, të hënën, duam t'ju informojmë se cilat janë ato karrierën aktuale të Shkencave Shëndetësore. Duhet t'ju paralajmërojmë se këto diploma që ju paraqesim mund të jenë në universitete të caktuara autonome me diploma të ndryshme, pasi ato kanë një farë autonomie për të zgjedhur emrin e secilës gradë, megjithëse atëherë programet e lëndëve janë pothuajse 100% të ngjashme me të tjerat me shkallë të ndryshme.Emri.

Karriera e Shkencave Shëndetësore ka qenë gjithmonë një nga më të kërkuarat dhe për këtë arsye ato me pikën më të lartë të ndërprerjes që kërkohen për t'iu qasur atyre. Disa gjithashtu kanë një dalje e mirë në tregun e punës, si mund të jenë gradat në Biomjekësia, Bioinformatika dhe Optika-Optometria.

Gara CC.SS

 • Diplomë në Bioinformatikë
 • Diplomë në Biologji Njerëzore
 • Diplomë në Biologji Shëndetësore
 • Diplomë në Biomjekësinë Themelore dhe Eksperimentale
 • Diplomë në Shkencën dhe Prodhimin e Kafshëve
 • Diplomë në Shkencë dhe Teknologji Ushqimore
 • Diplomë në Shkencat Biomjekësore
 • Diplomë në Aktivitetin Fizik dhe Shkencat Sportive
 • Diplomë në Infermierinë
 • Diplomë në Farmaci
 • Diplomë në Fizioterapi
 • Diplomë në Logopedi
 • Diplomë në Mjekësi
 • Diplomë në Ushqyerjen Njerëzore dhe Dietetikën
 • Diplomë në Stomatologji
 • Diplomë në Optikë dhe Optometri
 • Diplomë në Optikë, Optometri dhe Audiologji
 • Diplomë në Podiatri
 • Grado en Psikologji
 • Diplomë në Terapinë e Punës
 • Diplomë në Veterinar

Nëse doni të dini nëse mund t'i përdorni ato sipas shënimit tuaj të prerë, lexoni këtë artikull në të cilën ne flasim për to dhe shpjegojmë shkurtimisht se nga ato përbëhen.

Për ta gjetur këtë shenja e prerjes kryhet llogaritja e mëposhtme:

Shkalla e pranimit = 0.6 * NMB + 0.4 * CFG + a * M1 + b * M2

Të qenit NMB: Nota mesatare e Bachelor; CFG: Kualifikimi i fazës së përgjithshme; M1, M2: Notat e maksimumit të dy lëndëve të kaluara në fazën specifike që ofrojnë notën më të mirë të pranimit; a, b: parametrat e peshimit të subjekteve të fazës specifike.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.