Zbuloni se si të shkarkoni libra në Kindle: këshilla bazë

Zbuloni se si të shkarkoni libra në Kindle: këshilla bazë
A doni të shkarkoni libra mbi ndezjen? Në këtë artikull ne do të ndajmë këshillat kryesore për të përfunduar procesin. Zakonet e leximit përmirësojnë përditësimin e vazhdueshëm të njohurive nëpërmjet të mësuarit që sjell zbulimi i veprave të reja. Në këtë drejtim, është shumë e rëndësishme të vlerësohen shërbimet e bibliotekave publike që lehtësojnë aksesin në një katalog që integron zhanre dhe autorë të ndryshëm. Një katalog shumë i larmishëm që përshkruan edhe ofertën letrare të librarive. Një lloj biznesi që energjizon axhendën kulturore në qytete dhe qytete. Megjithëse shumë lexues e shijojnë ende përvojën e leximit të librave në letër, teknologjia ofron përvoja të reja rreth romaneve, tregimeve, tregimeve të shkurtra, poezive dhe biografive.

Libri elektronik ruan thelbin e një botimi tradicional. Megjithatë, mënyra e paraqitjes së përmbajtjes ndryshon: zbulohet në një format dixhital që, nga ana tjetër, ofron përparësi të shumta. Për shembull, ato ofrojnë akses të menjëhershëm dhe është një mbështetje ideale kur dëshironi të kurseni hapësirë ​​në raftet. Përveç kësaj, krijon një përvojë shumë praktike leximi gjatë udhëtimit në të cilën është e përshtatshme të zvogëlohet numri i përbërësve që përbëjnë bagazhin. Dhe Kindle është një pajisje shumë e lehtë dhe e dobishme.

Çfarë është Kindle dhe për çfarë shërben?

Epo, nëse dëshironi të ushqeni zakonin tuaj të leximit këtë vit, shijoni komoditetin e leximit në një Kindle. Aktualisht, ata që integrojnë teknologjitë në stilin e tyre të jetesës kanë mjete të ndryshme në dispozicion: kompjuteri, tableti ose telefoni janë disa shembuj. Nëpërmjet të gjithave është e mundur të konsultohet informacioni në internet. Epo, në listën e pajisjeve të treguara duhet të shtojmë një propozim të ri: një Kindle është krijuar posaçërisht për të shijuar aventurën e leximit.

Një përvojë që pasuron universin personal të lexuesit nga pikëpamja emocionale, intelektuale, njerëzore dhe sentimentale. Leximi bëhet një strehë e përhershme që ushqen kreativitetin, qetësinë dhe shpresën. Në fund të fundit, ju mund të përdorni këtë e-lexues që është i lidhur me Amazon.

Zbuloni se si të shkarkoni libra në Kindle: këshilla bazë

Si mund të shkarkoni një libër që ju ka tërhequr vëmendjen?

Nëpërmjet seksionit Ndihmë dhe Shërbimi ndaj Klientit, i pranishëm në faqen Amazon, mund të zbuloni hapat thelbësorë. Në seksionin në fjalë, tregohet si më poshtë. Së pari, përdoruesi duhet të hapë aplikacionin. Pastaj është koha për të kontrolluar bibliotekën. Shkarkimi i librit ndryshon në varësi të pajisjes që përdor lexuesi për të përfunduar detyrën. Nëse menaxhimi bëhet nga një kompjuter, në këtë rast, është e nevojshme të klikoni dy herë në kopertinën e një vepre.

Përkundrazi, nëse preferoni të përdorni një pajisje celulare në këtë kontekst, duhet të përqendroheni drejtpërdrejt në zgjedhjen e mbulesës. Nga hapat e sipërpërmendur fillon shkarkimi i veprës derisa të përfundojë i gjithë procesi. Në atë moment hapet libri. Është shumë e rëndësishme që përdoruesi të krijojë një llogari në Amazon për të menaxhuar hapat.

Nga ana tjetër, konfigurimi dhe lidhja e pajisjes nuk duhet të shfaqë ndonjë gabim. Çfarë avantazhesh ofron kjo formë leximi që zhvillohet përmes teknologjisë? Së pari, shumë lexues theksojnë vlerën e komoditetit dhe afërsisë. Ai lejon aksesin në një përzgjedhje të madhe titujsh në një mënyrë shumë të thjeshtë. Prandaj, mund t'i përditësoni qëllimet tuaja të leximit me vepra të reja nëse dëshironi të zgjidhni histori të tjera për t'u shijuar gjatë fundjavës ose të udhëtoni nëpër imagjinatën në festat e ardhshme të Pashkëve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.