Zona e Rinisë Malaga dyfishon numrin e kurseve këtë 2010

El Zona Rinore e Këshillit të Qytetit Malaga do të dyfishohet gjatë kësaj año 2010 Numri i kurse të ofruara. Këtë vit kurse të reja në gjuhën kineze mandarinisht, kërkim pune, media sociale dhe tregti elektronike.

provimet konkurruese2011042010b

Creative Commons

Mariano Cortes, Këshilltar për zonën e rinisë, prezantuar në ditët e fundit ofertë trajnimi për këtë vit 2010. L kurse të ofruara nga Zona e Rinisë Malaga janë saktësisht dyfishi i atyre që u zgjatën gjatë vitit të kaluar.

El profilin e studentit nga këto kurse është ai i a djalë i ri midis 16 dhe 35 vjeç të cilët ndjekin këto kurse me qëllimi për të rritur aftësinë tuaj për punësim dhe trajnimin për punë. Kurset e ofruara janë ato për Zona e Rinisë Malaga janë më të kërkuara midis punëdhënësve.

Burimi: Malaga | Imazhi: LizMarie


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.